Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3

Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: titulní fotka Že má Audi k dispozici výborný přeplňovaný pětiválec, je známá věc. Bohužel ho nabízí jen do dvou aut – TT RS a RS 3. Jeden úpravce z Německa ho ale dal do Škody Octavia.

Vybral si k tomu samozřejmě nejostřejší provedení RS. Využil k tomu univerzálnost platformy MQB, která k podobným přestavbám přímo vybízí. Už jsme ostatně viděli několik Golfů R s motorem z Audi RS 3, ovšem nikdy nikdo neupravil stejně Octavii RS, až nyní.

Tohle je tedy nejspíš jediná Octavia RS třetí generace s pětiválcem 2.5 TFSI, který má v továrním nastavení 367 nebo 400 koní. Je ale velmi snadné jej dostat na vyšší hodnotu, protože s ní bylo počítáno už při jeho navrhování. A vemte jed na to, že vyladěn byl i motor v této Octavii. Do útrob se dostal i se sedmistupňovou převodovkou DSG DQ500 z Audi RS 3.

Ačkoliv je české auto o něco větší než Golf, nebyla prý zástavba až tak snadná. Motor sice zapadl na své místo, ovšem stěhovat se musel airbox i s trubkami vedení vzduchu. Od začátku stavby po představení hotové Octavie od RM-Performance uplynul celý rok.

Na začátku dlouhé úpravy se ale nezačalo s motorem, nýbrž s pohonem. Octavia RS totiž dostala pohon všech kol. Ten není u Octavie až tak zvláštní, naftové RS TDI můžete mít s Haldexem. Jenže RS 3 má systém nové generace s přepracovaným softwarem. Pohon všech kol byl u extra výkonné RS opravdu potřeba, aby byla zajištěna dokonalá trakce. K čemu je vám pár stovek koní, když je nemůžete smysluplně využít na silnici.

Jiné jsou i tlumiče a pochopitelně se měnily i brzdy za větší Bremba se Seatů Cupra. Zkrotit tuhle Octavii na steroidech tak zřejmě zvládne každý, ostatně ani Audi RS 3 není vyloženě zákeřné auto.

Tahle Octavia RS by každopádně nejspíš dokázala přimět zvednout obočí i zatvrzelé odpůrce mladoboleslavské značky, nebo se snad mýlíme?

Fotogalerie

  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 1
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 2
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 3
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 4
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 5
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 6
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 7
  • Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.