Někoho napadlo nacpat do Smartu motor z Kawasaki. Má 200 koní a točí 13 tisíc otáček

Hodnocení
(počet hlasů: 25, průměr: 3.36; procenta:59%, součet:84)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Ada je tu Ada je zase tady 25.09.2018  10:06
Vstoupit do diskuse ›


O videu

Maličký Smart Fortwo není auto, které by se proslavilo výkony a sportovními jízdními vlastnostmi, jeho smyslem je co nejsnadnější pohyb po městě. Přesto někoho napadlo vybavit právě Smart motorem z motocyklu.

A ne ledajakým – prostor za sedadly obsadil řadový litrový čtyřválec z Kawasaki ZX-10R Ninja o výkonu 200 koní (147 kW), který točí až 13 tisíc otáček za minutu. Tahle malá bestie jezdí ve Velké Británii a její současný majitel říká, že motor z motocyklu do Smartu nacpal už předchozí vlastník.

On sám ale provedl řadu dalších úprav, aby se řvoucí drobek dal snadněji řídit. Auto vybavil například silnějšími brzdami a pohrál si také s podvozkem. Ale pořád to prý není ono, hlavně záď je totiž občas nepříjemně „živá“…

V interiéru se objevují sportovní sedačky a sportovní volant. Nejlepší je ale pohled za sedadla, kde „jen tak“ umístěn onen motor. Žádné odhlučnění tady nenajdete, takže celou cestu posloucháte nerušeně řev točivého čtyřválce. A jestli vás zajímá, jak tahle zběsilá nákupní taška jezdí, podívejte se na video z YouTube kanálu LivingLifeFast.

Související videa | Všechna videa »
 • Majiteli asi připadal Caterham málo praštěný, vybavil ho dvěma motory z motocyklu Ninja
  1347×
 • Nejrychlejší Smart na světě pohání motor z helikoptéry. Kupodivu smí na silnice
  1889×
 • Šílenost týdne. Tenhle Fiat Cinquecento má motor z Kawasaki Ninja
  2310×
 • Video: Utažená zatáčka a pád s Ninjou ze srázu
  3655×

Související články