Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná

Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná: titulní fotka Cenám dílů i nákladům na provoz Bugatti Veyron se věnujeme poměrně často, jde totiž o fascinující částky. Dnes tu máme další pozoruhodný příklad.

Na prodejním portálu eBay se totiž objevil inzerát, která nabízí originální sadu ráfků i s pneumatikami za 100 tisíc dolarů, tedy v přepočtu za 2,25 milionu korun. Jedno kolo tak vyjde na víc než půl milionu korun.

Výrobcem kol je známá společnost OZ Racing, gumy jsou od Michelinu. A zajímavé je, že pneumatiky jsou lehce jeté, podle prodejce zbývá ještě 85 procent dezénu. To znamená, že nový majitel by si na nich mohl užít ještě asi 3.400 kilometrů. Po 4.000 km totiž Bugatti doporučuje nové obutí.

Servis Bugatti Veyron jsou opravdu neuvěřitelně drahé, výměna nádrže stojí skoro milion

I když je samozřejmě požadovaná částka vysoká, pro potenciálního kupce by mohla být zajímavá. Kdyby si totiž sadu objednal u Bugatti, zaplatil by mnohem víc. Podle inzerátu cena nového kompletu činí 150 tisíc dolarů (3,37 milionu Kč). V roce 2013 zase americký Motor Trend zmiňoval sumu 111 tisíc dolarů (2,5 milionu Kč).

Na kolech Veyronu je také zajímavé, že Michelin doporučuje po dojetí dvou sad pneumatik vyměnit s obutím také ráfky. Gumy se na ně totiž lepí, takže opakované lepení a rozlepovaní nemusí zajistit dokonalou „pevnost“.

Důvod ceny pneumatik na Veyron je zřejmý. Gumy musí vydržet mimořádnou zátěž a spolehlivě fungovat i v rychlostech okolo 400 km/h.

Fotogalerie

  • Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná: fotka 1
  • Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná: fotka 2
  • Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Snobismus MOJE JMÉNO 03.02.2019  07:55
Vstoupit do diskuse ›