Někdo postavil limuzínu z Porsche 930. Myslíte, že to je dobrý nápad?

Někdo postavil limuzínu z Porsche 930. Myslíte, že to je dobrý nápad?: titulní fotka Dlouhé limuzíny jsou symbolem jistého společenského postavení a největší oblibu mají hlavně v USA. Vidět jsou ale i v Evropě, i když třeba v Praze slouží spíš jako poutače na veřejné domy.

Základem limuzíny je většinou luxusní sedan. Ale pokud jste koukali na Top Gear, trojice moderátorů kdysi stavěla své vlastní limuzíny z poněkud jiných druhů aut. Richard Hammond tehdy dokonce sáhl po sportovním kabrioletu MGF. Nemyslete si ale, že je to nová myšlenka. Stejně nejspíš uvažoval autor téhle limuzíny Porsche.

Ano, základem pro limo může být i sporťák ze Stuttgartu, konkrétně třeba vzácné Porsche 930 Speedster Slantnose. Mnohé fanoušky značky to zřejmě nepotěší, aut s originálním bodykitem přední části, který místo vystouplých blatníků se světly nabídl plochou kapotu s mrkačkami, nevzniklo moc. Zákazníci si jich u Porsche objednali 948. Tohle ale není jedno z nich, takže se nemusíte o zničení rarity bát.

Porsche 924 Carrera GT je auto, o kterém jste možná ještě neslyšeli

V tomto případě jde jen o použití originálních náhradních dílů ploché přední části. Ta střední byla prodloužena a konec z modelu 930 Turbo zůstal netknutý. Něco vozu ale schází, a to něco je bohužel dost podstatné – plochý šestiválec o objemu 3,3 litru s manuální převodovkou. A pokud si neseženete jiný motor, nikam s limuzínou nedojedete. Snad se tedy najde někdo, kdo do auta namontuje nové pohonné ústrojí, sešrotovat skoro hotovou limuzínu by přeci jen byla škoda.

Fotogalerie

  • Někdo postavil limuzínu z Porsche 930. Myslíte, že to je dobrý nápad?: fotka 1
  • Někdo postavil limuzínu z Porsche 930. Myslíte, že to je dobrý nápad?: fotka 2
  • Někdo postavil limuzínu z Porsche 930. Myslíte, že to je dobrý nápad?: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.