Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games

Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: titulní fotka O ostrých Fordech Fiesta pro letošní Pikes Peak již byly popsány stohy papíru. Tahle auta se objeví ale i na patnáctých X Games.

Speciály pro Pikes Peak a X Games postavil švédský tým Olsbergs Motor Sport Evolution a mají z dvoulitrových přeplňovaných motorů Duratec nějakých 800 koní a samozřejmě pohon všech kol. Na X Games za volantem neuvidíme Marcuse Grönholma ani Andrease Erikssona, kteří se budou 19. července šplhat na Pikes Peak. Švédové tentokrát angažovali jinou hvězdu – šampiona IndyCar (IRL) z roku 1998 a vítěze legendárních 500 mil Indianapolis 1999 Kennyho Bräcka.

V pořadí patnácté X Games se letos konají v Los Angeles od 30. července do 2. srpna a nadupané Fiesty na nich pojedou celkem tři, dvě další v barvách energy drinku Rockstar a budou je řídit místní borci. Tanner Foust už toho dokázal poměrně dost, jezdí úspěšně americké soutěže, závody na ledě a věnuje se i driftingu – dva tituly ze zaoceánské série Formula Drift Pro z let 2007 a 2008 mluví jasnou řečí. Jel už i Pro Rally na X Games a z loňska má na kontě druhé místo. Druhým pilotem je dosavadní motokrosař Brian Deegan, který už si ovšem ze svátku extrémních sportů přivezl deset medailí, z toho tři zlaté.

Jasně, tyhle akce v USA mají hlavně za úkol malou Fiestu propagovat, protože se tam napřesrok začne prodávat, bude se totiž vyrábět v mexickém Cuautitlanu. Američané už zkrátka neprahnou po těžkých pick-upech a SUV, co žerou trávu kolem silnice a Ford nechce, aby mu domácí trh v malých autech přebírala japonská konkurence. Bude se zkrátka snažit ukrojit z koláče co nejvíc. V Evropě se mu to daří velmi dobře.

Fotogalerie

  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 1
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 2
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 3
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 4
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 5
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 6
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 7
  • Nadupané Fordy Fiesta pojedou také na X Games: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: dvoulitr a 800 koní??? %Petr B. 21.07.2009  15:03
Re: dvoulitr a 800 koní??? Sleeper 13.07.2009  10:11
Re: dvoulitr a 800 koní??? Duratec 2.0 10.07.2009  20:01
dvoulitr a 800 koní??? Makaveli 10.07.2009  14:35
Vstoupit do diskuse ›