Chicago 2011: Mazda MX-5 Special Edition

Chicago 2011: Mazda MX-5 Special Edition: titulní fotka Devět set tisíc vyrobených roadsterů oslavíte asi jen jednou, proto Mazda připravila speciální, luxusně orientovanou edici MX-5.

Mazda minulý týden oznámila, že vyrobila devítstoutisící Mazdu MX-5, čímž se opět zapsala do Guinnessovy knihy rekordů. Něco mi říká, že to asi v Hirošimě věděli chvíli dopředu $5$, protože Japonci teď přivezli do Chicaga MX-5 s lakonickým označením Special Edition, která byla připravena na počest dosažení tohoto milníku.

Celá série, určená pro americký trh, bude jen 750kusová a má ukázat tu luxusnější stránku emikspětky. Ovšem stejně, jako už za zmínku moc nestojí poslední „Anniversary Edition“, ani v tomto případě se nejedná o nic dramatického. Dotyčné mazdy dostanou nový lak Sparkling Black Mica nebo Dolphin Gray Mica, černá kožená sedadla, volant a hlavici řadicí páky, vše se šedými švy, šedé výplně dveří (co mají ti Asiaté furt s tou šedou?), hliníkové pedály (u verzí s manuálem) a chromované rámečky ventilace (nemají je snad všechny verze po faceliftu?)

Standardem Special Edition je i Suspension Package s tlumiči Bilstein, sportovními pružinami a mechanickým samosvorem. V Americe limitka přijde na 31 tisíc dolarů s manuální převodovkou.

Fotogalerie

  • Chicago 2011: Mazda MX-5 Special Edition: fotka 1
  • Chicago 2011: Mazda MX-5 Special Edition: fotka 2
  • Chicago 2011: Mazda MX-5 Special Edition: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Mazda TeeJay 11.02.2011  15:46
Vstoupit do diskuse ›