Mugen Freed Spike: rozčilené empívíčko

Mugen Freed Spike: rozčilené empívíčko: titulní fotka Malé MPV, tvářící se nejméně na 300 koní? V Japonsku nic až tak neobvyklého a Mugen pouští do hry další exemplář.

Sportovní verze velkoprostorových aut? Nejsou ti Japonci na hlavu? V klidu, totéž by si oni mohli říci o Evropanech, libujících v rádoby sportovních SUV, nehledě na to, že i v Evropě něco podobného zkoušel Opel. Navíc Japonci na to mají určitě větší právo, protože se už desítky let snaží nacpat co nejvíce aut na co nejmenší půdorysnou plochu a k tomu auta s vyšší stavbou karoserie prostě patří. Třeba Honda Freed Spike…

Jde o nepříliš krásnou novinku Hondy, vytvořenou z naopak poměrně hezkého modelu Freed. Spike by měl být jeho lifestylovější verzí pro Japonce s aktivním způsobem života, kteří potřebují v kufru vozit různé sportovní náčiní. Proto má tohle auto zaslepen zadní díl bočního prosklení (a ošklivou příď?). Každopádně Mugen tomu zase tradičně přidal šťávu.

Příď vozu dostala nárazník s ostřeji řezanými rysy, doplněný o spoiler, osazený LED pro denní svícení a nová je také maska chladiče. Na spodní linni nárazníku navazují zvýrazněné prahy, 16" kola XJ a na oknech nechybí nezbytné ofuky. Dynamicky střižené zádi dodává na agresivitě střešní křídlo a nástavec nárazníku. Ze dvou koncovek výfuku je jedna falešná. Kabinu lze zkrášlit hliníkovými pedály, koberečky nebo ozdobným krytem zpětného zrcátka. Působivé, co říkáte? Škoda, že se úprava nedotkla také 120koňové atmosférické patnáctistovky.

Co se technické stránky úpravy týče, je to totiž klasika ´a la Mugen – sportovní podvozek, drážkované kotouče, ostřejší destičky a vzduchový filtr. Dále nechybí monitor tlaku v pneumatikách, zadní díl výfuku, olejový filtr a brzdová kapalina. Novinkou jsou zpětná zrcátka s hydrofobní úpravou a rámečky poznávací značky z karbonu.

S takovou dodávkou by se dalo jezdit, co říkáte? $5$

Fotogalerie

  • Mugen Freed Spike: rozčilené empívíčko: fotka 1
  • Mugen Freed Spike: rozčilené empívíčko: fotka 2
  • Mugen Freed Spike: rozčilené empívíčko: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: :-D King 10.09.2010  13:53
:-D laufík 09.09.2010  22:01
Vstoupit do diskuse ›