MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti

MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: titulní fotka Firma ukrytá za zkratkou MTM je specialistou na úpravy strojů značek, patřících pod křídla Volkswagenu a nebojí se sáhnout ani na Porsche nebo Ferrari.

Tentokrát se úpravce slavný především díky vozu MTM TT Bimoto, což není nic jiného než dvoumotorové Audi TT, zaměřil na stále žhavou novinku, Volkswagen Scirocco.

Na první pohled se může zdát, že se vlastně nic nezměnilo, ale při pohledu na údaje o výkonu je zcela jasné, že se zapracovalo na přeplňovaném motoru o objemu 2,0 litru. Tento agregát má v sériové podobě výkon 200 k (147 kW) při 5100 až 7000 ot./min. Po zásahu MTM, který je zaměřen na řídicí jednotku a výfukový systém se může výkon vyšplhat až na 272 k (200 kW) při 6080 ot./min. MTM nabízí i méně radikální zvýšení výkonu na 250 k (184 kW) a 245 k (180 kW).

Pro zdokonalení jízdních vlastností je MTM Scirocco vybaveno zcela novými tlumiči a pružinami. Vpředu je díky nimi možné se přiblížit k asfaltu o 20 až 40 mm, zatímco záď může klesnout o 10 až 35 mm. Nechybí ani posílený brzdový systém, který se postará o dostatečně razantní zkrocení rozdováděného Scirocca. Zákazníci si mohou vybrat brzdové kotouče značky Brembo vyrobené přímo pro MTM ve třech velikostech od průměru 330 mm přes 365 mm k 380 mm. Do brzdových kotoučů se vždy zakusují osmipístkové brzdiče.

O tom, že je Scirocco upraveno u MTM, mohou okolí informovat nejen nápisy na bocích nebo také litá kolo „bimoto“, která mají stejný design jako u vozu MTM TT Bimoto. Úpravce je pro Scirocco nabízí jako osmnáctipalcová nebo dvacetipalcová ve třech barevných provedeních.

Zájemci o upravené Scirocco, jehož jízdní vlastnosti budou připomínat přemotorovanou motokáru, mohou zamířit do společnosti MTM pro kompletní úpravu nebo si objednat jen některé ze zmíněných změn.

Fotogalerie

  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 1
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 2
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 3
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 4
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 5
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 6
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 7
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 8
  • MTM Scirocco R: tady jde pouze o výkon a jízdní vlastnosti: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: nevim %babo 03.12.2008  17:07
nevim Doyle 03.12.2008  13:39
Vstoupit do diskuse ›