Porsche Cayenne Diesel by MTM

Porsche Cayenne Diesel by MTM: titulní fotka MTM a chiptuning, to není žádné nové spojení. Jste-li majitelem Cayenne "v ropě", zbystřete pozornost.

Úpravcům z MTM není cizí ani úprava vznětových motorů, čehož krásným důkazem je i dieselové Porsche Cayenne. Jistě, změny se netýkají jen motoru, například podvozek je nyní tužší a zároveň o 45 mm nižší a nová jsou také kola z lehkých slitin, nasazená pro větší efekt na kroužcích.

To hlavní je ale pod kapotou. Z lehce nudného koncernového třílitrového šestiválce o výkonu 176 kW se díky přeprogramování řídící jednotky podařilo vymáčknout o něco více síly. Nabízeny jsou dva výkonové stupně – první posune maximum na 210 kW, zatímco druhý na rovných 300 koní (221 kW). Točivý moment je v obou případech roven 600 Nm, což znamená nárůst 50 Nm oproti sériové verzi. Spotřeba by měla zůstat stejná, zatímco maximální rychlost je o 10 km/h vyšší (nyní 224 km/h). Testy zrychlení zatím neproběhly, výrobce očekává lehké zlepšení (tak o desetinku nebo dvě) oproti standardní hodnotě 8,3 sekund. A cena? Každý stupeň vás přijde na 38 tisíc Kč, za sportovnější podvozek si připlatíte ještě o tisícovku víc.

Fotogalerie

  • Porsche Cayenne Diesel by MTM: fotka 1
  • Porsche Cayenne Diesel by MTM: fotka 2
  • Porsche Cayenne Diesel by MTM: fotka 3
  • Porsche Cayenne Diesel by MTM: fotka 4
  • Porsche Cayenne Diesel by MTM: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.