MTM Cantronic: čiptuning pro A5 a Tiguan

MTM Cantronic: čiptuning pro A5 a Tiguan: titulní fotka Nejnovější technickou novinkou německé ladičské společnosti Motoren Technik Mayer GmbH je přídavný modul k řídící jednotce pohonných jednotek koncernu VW, který u dieselových motorů zvedá výkon a točivý moment.

M-Cantronic je elektronický přídavný modul k pohonné jednotce, který automaticky upraví vstřikovací mapu a přeprogramuje další funkce řídící jednotky. Díky tomuto zásahu se zvedne výkon dieselového šestiválce u Audi A5 3,0 TDI o 39 kW na celkových 215 kW (292 koní) při 4 000–4 500 ot./min. Maximální točivý moment povyskočil na 580 Nm, což je o 80 Nm více, než v sériové verzi.

Zvýšení síly pohonné jednotky 2,0 TDI prezentuje tuner MTM na voze Tiguan, kde se výkon agregátu zvedl z 103 kW na 132 kW a točivý moment je slušných 360 Nm. Pokud byste chtěli udělat ze svého naftového Tiguana pořádnou raketu, MTM nabízí dlouhý seznam úpravy pohonné jednotky, kde hlavními položkami je modifikace sání, zvýšení plnícího tlaku turbodmychadla a kompletní výměna výfukového systému. Po těchto radikálnějších změnách naroste výkon až na 154 kW (210 k).

U silnějšího VW Tiguana tuner doporučuje i výměnu brzdového systému a v nabídce naleznete kotouče o průměru 330, 365 a 380 mm, a čtyř nebo šestipístkové třmeny. Kdo by chtěl dotáhnout tuning do konce, může si ještě přiobjednat kola z lehkých slitin s disky o průměru 18", 19" nebo ultimativních 20 palců.

Fotogalerie

  • MTM Cantronic: čiptuning pro A5 a Tiguan: fotka 1
  • MTM Cantronic: čiptuning pro A5 a Tiguan: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.