Mountune Racing: první Pole position pro propan-butan

Mountune Racing: první Pole position pro propan-butan: titulní fotka Britský úpravce Fordů, firma Mountune, letos závodí v britském šampionátu cesťáků BTCC s autem na propan-butan a připsal si první výraznější úspěch - vyhrál kvalifikaci.

Britský šampionát BTCC už má za sebou druhé kolo třízávodového maratonu. Je mi jasné, že tyhle lokální ostrovní závody asi moc nesledujete, i když je to ještě zajímavější podívaná, než WTCC, nicméně objevilo se tam jedno specifikum, které si rozhodně pozornost zaslouží.

Mountune, specialista na úpravy Fordů, do letošního ročníku připravil pro tým AON Focusy ST, jezdící na propan-butan, neboli LPG. Výkony obou aut zatím nejsou v závodech příliš působivé, po šesti kláních patří týmu až sedmé místo a v jezdcích 11 (Onslow-Cole) a 14 (Chilton), s nejlepším výsledkem v podobě tří sedmých míst Onslow-Colea, ovšem „plyňák“ Focus ST se do historie zapsal v kvalifikaci na závod v Rockinghamu, kterou vyhrál Tom Chilton, jenž překonal druhého nejrychlejšího Matta Neala s Hondou Civic o 0,3 s.

V závodě se mu nedařilo, skončil až 11., zatímco závod skončil doublem pro Hondy Civic stáje Team Dynamics, nicméně rozhodně se tohle alternativní palivo dokázalo dostatečně zviditelnit. Jak je vidět, závodit se dá se vším. $5$

Fotogalerie

  • Mountune Racing: první Pole position pro propan-butan: fotka 1
  • Mountune Racing: první Pole position pro propan-butan: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Bomba TeeJay 29.04.2010  13:38
Vstoupit do diskuse ›