Motorky povede nová Mazda 6

Motorky povede nová Mazda 6: titulní fotka Funkci safety caru bude při motocyklových závodech na okruhu Laguna Seca, které se pojedou tento víkend, plnit vůz Mazda 6.

Také americké závodní okruhy mají své hlavní partnery a sponzory a jméno Laguna Seca je už pár let spjato s automobilkou Mazda, což znamená, že na něm potkáte určitě víc aut téhle značky, než jinde. A pro letošní závod, jenž se jede už tento víkedn, si Mazda připravila malé překvapení. Safety Carem se totiž stane nová Mazda 6, jejíž snímky pořídil americký server autofriends.com.

Právě si prohlížíte velmi povedené válečné zbarvení, snad ještě zdařilejší litá kola a rudě lakované brzdové třmeny a přitom se vám na tomhle sportovním podvozkem vybaveném autě stejně ještě něco nezdá? Pak máte zrak jako rys, tohle totiž opravdu není „naše“ Mazda 6. Není tajemstvím, že si americký trh libuje v trochu větších autech než Evropa a marketingoví experti Mazdy byli toho názoru, že naše evropská verze je na Amíky moc malá a tak jim připravila speciální model, jenž se sice stejně jmenuje, ale je o poznání větší a také o dost méně sportovně vyhlížející. Ale kdo by to v Americe řešil, hlavně že se pod kapotu vešel vidlicový šestiválec 3,7 l o výkonu 272 koní (200 kW) při 6350 otáčkách a s točivým momentem 365 Nm při 4250 otáčkách. Ten je zkombinovaný s e šestistupňovým automatem a právě v této specifikaci je na svou úlohu připraven i výše zmíněný safety car.

Fotogalerie

  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 1
  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 2
  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 3
  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 4
  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 5
  • Motorky povede nová Mazda 6: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hm skejpa 19.07.2008  15:49
o.k. pajulka 19.07.2008  15:47
Vstoupit do diskuse ›