MotoGP - Velká cena Německa

MotoGP - Velká cena Německa: titulní fotka Přinášíme vám malinko netradiční ohlédnutí za Grand Prix Německa z okruhu Sachsenring, kam se o víkendu přesunul kolotoč s názvem MS silničních motocyklů. Bohužel pršelo a oba naši jezdci spadli.

Pozn. redakce: Kdo se o víkendu těšil na online reportáže ze závodů MS silničních motocyklů, bude do jisté míry zklamán, protože ty jsou nenávratně pryč. Poměr námahy, pracnosti a času, kterého jsem proseděl u TV a popisoval dění na trati, se zdaleka nerovná očekávané čtenosti těchto článků, proto bude zbytek sezóny MotoGP reportován pouze pomocí krátkých newsů, kde shrnu dění během celého závodního víkendu.

125 ccm

Německý okruh Sachsenring sedl obhájci titulu, Maďarovi Talmacsimu, protože tento jezdec vyhrál obě kvalifikace a po právu vybojoval Pole Position. V první řadě jej doplnil mladíček Bradley Smith, domácí Stefan Bradl a italský rebel Simone Corsi.

Start se Talmacsimu vůbec nepovedl, propadl se až na konec první desítky a čelo závodu musel velmi tvrdě dohánět. Zajímavý závod nakonec s náskokem vyhrál Mike di Meglio a pojistil si tak první místo i v průběžném pořadí MS před Simonem Corsim, který dojel pátý. K radosti všech domácích fanoušků vybojoval stříbrnou pozici Stefan Bradl, když během závěrečných olodrazil několik útoků ze strany třetího Talmacsiho a Smitha.

Pořadí v cíli: 1. di Meglio, 2. Bradl, 3. Talmacsi, 4. Smith, 5. Corsi, 6. Cortese, 7. Terol, 8. Redding, 9. Rabat, 10. Marquez.

Průběžné pořadí v MS: 1. di Meglio 166 b, 2. Corsi 136 b, 3. Talmacsi 109 b, 4. Bradl 101 b, 5. Olive 94 b, 6. Terol 91 b.

250 ccm

Páteční kvalifikace se nejlépe vydařila Simoncellimu, náš Pešek byl třináctý a Abraham na 17. místě. Marco Simoncelli v sobotu ještě zrychlil, získal Pole Positon a druhý Simon ztrácel více než +0,6 s. Oba naši jezdci startovali z konce 4. řady, Peškovi patřila 15. příčka, Abraham byl šestnáctý.

V závodě sice pršelo, ale ani déšť nezastavil Simoncelliho. Italský závodník se během úvodního dostal do čela a poté suverénně vyhrál. Mnohem zajímavější byl boj o 2. místo, do kterého se zapojilo hned 5 jezdců. V posledních dvou kolech ale ostatní nestačili tempu Barbery a Bautisty a bylo jasné, že tihle dva se poperou o stříbrnou příčku. Nakonec měl lepší stopu a výjezd na cílovou rovinku Barbera. Oba naši jezdci se na mokré trati poroučeli k zemi a závod nedokončili.

Pořadí v cíli: 1. Simoncelli, 2. Barbera, 3. Bautista, 4. Kallio, 5. Simon, 6. Pasini, 7. Luthi, 8. H. Aoyama, 9. Takahashi, 10. Locatelli.

Průběžné pořadí v MS: 1. Simoncelli 164 b, 2. Kallio 153 b, 3. Bautista 118 b, 4. Debon 114 b, 5. Barbera 113 b, 6. Pasini 108 b.

MotoGP

Oba páteční volné tréninky vyhrál Casey Stoner, kterému se vrací loňská forma a určitě se o titul řádně popere s Rossim a Pedrosou. Mladý Australan v sedle motocyklu Ducati také vyhrál sobotní kvalifikaci, za ním dojeli: Pedrosa, Edwards, Dovizioso a Lorenzo, Rossi startoval ze 7. místa.

Podobně, jako ve třídě 250 ccm, i v královské kubatuře při závodu pršelo. Do čela šel Pedrosa a začal jezdit časy o 1–2 s lepší na jedno kolo, než zbytek startovního pole. S náskokem přes 6 s na začátku 6. kola Pedrosa chyboval, podklouzlo mu přední kolo ale na konci cílové rovinky a velké rychlosti spadl. Na první místo se posunul Stoner, který už vítězství nepustil. Druhý dojel Rossi a pojistil si vedení v průběžném pořadí. Nejzajímavější byl boj o 3. místo, který sváděl Chris Vermeulen a Alex de Angelis. Nakonec se rozhodlo až na cílové čáře, kde byl o jednu desetinku dříve Vermeulen. Mokrý závod dokončilo jen 13. jezdců, kdo dojel, bodoval.

Pořadí v cíli: 1. Stoner, 2. Rossi, 3. Vermeulen, 4. de Angelis, 5. Dovizioso, 6. Guintoli, 7. Capirossi, 8. de Puniet, 9. Nakano, 10. West.

Průběžné pořadí v MS: 1. Rossi 187 b, 2. Pedrosa 171 b, 3. Stoner 167 b, 4. Lorenzo 114 b, 5. Edwards 98 b, 6. Dovizioso 90 b.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
je to v * kobza 28.03.2009  19:55
Vstoupit do diskuse ›