MotoGP - kalendář Grand Prix pro letošní rok

MotoGP - kalendář Grand Prix pro letošní rok: titulní fotka Zimní sezóna je pryč a my se vracíme ke zpravodajství ze světa MS silničních motocyklů. Začneme tím nejdůležitějším - kalendářem pro letošní rok. Vezměte si diáře a pište si poznámky.

Důležité pro všechny fanoušky MS silničních motocyklů – už od pátečních tréninků můžete sledovat nejlepší a nejrychlejší jezdce jedné stopy na televizních kanálech společnosti Nova (Nova, Nova Sport, Fanda). První závod se pojede pod umělým osvětlením na okruhu Losail v Kataru ve večerních hodinách již 7. dubna 2013.

Po úvodní ochutnávce následuje čtrnáctidenní pauza, ale poté se můžete těšit na nový okruh v texaském Austinu. Dále je masivní blok klasických evropských okruhů. Jen upozorníme, že VC Nizozemí na okruhu v Assenu se jezdí tradičně v sobotu, letos 29. června.

Před letní přestávkou pojede opět jen třída MotoGP okruh Laguna Seca v USA. Po pauze na přelomu července a srpna se ale další pokračování neodehrává tradičně v Brně, ale v americkém Indianapolisu, a závody se na Masarykův okruh dostanou, stejně jako vloni, až poslední víkend v srpnu!

Závodů je pro letošní rok vypsáno celkem 18 (slabší kubatury jedou jen 17) a vše bude končit 10. listopadu 2012 na okruhu Ricarda Torma ve Valencii.

- Datum Grand Prix Okruh
1 7. dubna Kataru Losail
2 21. dubna Ameriky Austin
3 5. května Španělska Jerez
4 19. května Francie Le Mans
5 2. června Itálie Mugello
6 16. června Katalánska Catalunya
7 29. června Nizozemska Assen
8 14. července Německa Sachsenring
9 21. července Spojených států Laguna Seca
10 18. srpna Indianapolisu Indianapolis
11 25. srpna České republiky Brno
12 1. září Velké Británie Silverstone
13 15. září San Marina Misano
14 29. září Aragónska MotorLand Aragón
15 13. října Malajsie Sepang
16 20. října Austrálie Phillip Island
17 27. října Japonska Motegi
18 10. listopadu Valencie Ricardo Tormo

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.