MotoGP: do Ducati míří Cal Crutchlow

MotoGP: do Ducati míří Cal Crutchlow: titulní fotka Tovární tým Ducati v MotoGP dostane velkou posilu v podobě nadějného Cala Crutchlowa. Kdo tím pádem dostane padáka?

Ducati má ve vrcholné závodní motocyklové kategorii vážný problém. Poslední, kdo dokázal jejich zákeřnou motorku zkrotit, byl asi Casey Stoner a po jeho odchodu k Hondě byli jezdci na strojích této značky v poli spíše do počtu a nezachránil ji ani patriotický přestup Valentina Rossiho, jenž byl nakonec moc rád, že jej vzali zpátky do Yamahy.

Nyní Italové spoléhají na novou krev. Do továrního týmu se jim povedlo zlákat 27letého Cala Crutchlowa, šampiona soutěže World Supersport z roku 2009 a Nováčka roku 2011 v Moto GP. Tomu se letos v satelitu Yamahy skvěle daří, v průběžném pořadí je zatím pátý, když se ve čtyřech závodech dostal na pódium a v Holandsku si vyjel svou první pole position.

Ptáte se, kdo ho nahradí? Současně s touto zprávou Ducati oznámilo, že ke konci letošní sezony končí pětiletý kontrakt Nickymu Haydenovi, takže je jisté, že Cal nastoupí právě místo něj. Jeho kolegou a bude dělat kolegu Andreovi Dovizioso. Otázkou ovšem je, jestli to Ducati pomůže dostat se zase na vrchol…


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Blázen MotoManiac 11.12.2013  20:02
Re: BOKW JA-NE 12.08.2013  10:58
BOKW Hrubis 04.08.2013  14:43
Vstoupit do diskuse ›