Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle

Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: titulní fotka Vyzkoušeli jsme dostupné motocyklové konfigurátory značek Ducati, Harley-Davidson, MV Agusta a Triumph. Který je přehledný a kde je možnost navolit nejvíce továrních doplňků? Posuďte s námi.

Tyto systémy pro sestavování modelů na přání často slouží pro zábavu či zkrácení dlouhé chvíle v práci nebo ve škole. My, myšleno tím motorkáři, si už z principu velmi rádi hrajeme. Výrobci motocyklů si toho jsou vědomi a poskytují nám hračku stejnou, jakou mají plechovkáři. Připravili jsme vám v tomto článku přehled několika značek, kteří tuto službu poskytují a rozhodně stojí za to si vyzkoušet sestavit motorku tak, jak by se líbila právě vám.

Ducati

Konfigurátor

Jako první jsme vyzkoušeli aplikaci od italské Ducati. Na první pohled vás upoutá příjemné prostředí, které působí uklidňujícím dojmem. Základní nabídka se skládá z pěti modelů, po vybrání jedno z nich přichází na řadu samotné sestavování. Podle očekávání se příslušenství hemží díly z katalogu Ducati Performance.

Na ukázku jsme poskládali nádherný Streetfighter S v temně černém laku, na kterém vyniknou kovaná magneziová kola a další zlaté doplňky. K tomu se přidá trochu uhlíkových vláken, výfukový systém Termignoni a výstavní kus je hotov.

 [470×237]

Harley-Davidson

Konfigurátor

Ano, i tato americká legenda vychází svým zákazníkům v tomto směru vstříc. Po registraci na oficiálních stránkách si můžete vytvářet své motorky, dokonce je i ukládat nebo posílat přátelům.

Možná to zde ale Harley až příliš přehání s rozdělením na jednotlivé motorky. Pro modelový rok lze 2010 lze vybírat z 29 modelů, z řady pro příští rok je v nabídce o 3 stroje méně. K tomu stačí přičíst tři tříkolky a jsme na konečném čísle 58 strojů, přičemž u každého je možnost vybrat motorku v sérii (Stock) nebo v zaměření Custom či Touring. Samotné příslušenství je rozmanité a systém velmi přehledný.

Jako příklad jsme si sestavili klasický Fat Boy v edici Lo. V naší režii byl obohacen o kit přímého sání, postranní kufry, laděné koncovky, padací rám nebo sedačkou určenou pouze pro řidiče. Takto upravený „tlouštík“ je důkazem, že i malé detaily dají motorce punc jedinečnosti.

 [470×227]

MV Agusta

Konfigurátor

Druhým zástupcem italského šarmu v našem srovnání je značka MV Agusta. Ač se její nabídka skládá z pouhých tří modelů, poskytuje zdaleka nejvíce možností optického i technického tuningu. Pochválit musíme velmi povedené grafické zpracování, které je přehledné a aplikace se v něm ovládá intuitivně. Jako pokusného králíka jsme zvolili superbike F4. Je až neuvěřitelné, co vše lze koupit jako originální příslušenství.

F4 jsme vybavili závodním přepákováním, kovanými koly a rychlouzávěrem nádrže. Kompletně se oblékla do kapot z uhlíkových vláken a výfukové plyny nyní vycházejí ven přes nerezové laděné svody. Dokonce lze motorku osadit i zahříváky pneumatik nebo kryty světel. Pak už nic nebrání ve startu na závodním okruhu.

 [470×337]

Triumph

Konfigurátor

Ještě chvíli zůstaneme na starém kontinentu, jen se přesuneme do staré dobré Anglie. I Triumph nabízí konfigurátor a funguje velmi dobře. Modelová nabídka čítá celkem 18 motorek, ze kterých nás zaujalo cestovní enduro Tiger. Jeho oranžový lak mu už sám o sobě dává známku jedinečnosti. Nad rámec standardní výbavy jsme naklikali laděný výfuk Arrow, pár karbonových doplňků, širší řídítka a např. zadní tlumič Öhlins. Jak moc to motorku změnilo můžete viděl na fotkách.

 [470×309]

Yamaha

Z nepochopitelných důvodů nemá na svých stránkách konfigurační odkaz ani jeden z japonských velikánů. Yamaha není výjimkou. Abychom jí ale úplně nekřivdili, vymyslela pro své zákazníky jiný způsob zábavy. Nabízí ke stažení papírové skládačky svých motorek v různých obtížnostech. Pokud jste někdy prolistovali legendární Ábíčko, víte odkud vítr vane. Pro MT-01 a V-Maxe jsou modely extra realistické a jejich sestavení si odvažujeme označit za velmi náročné. Snazší budou modely výroční M1 nebo klasického XJR1300.

 [470×259]

Závěrečné hodnocení

Doufáme, že bude tento trend pokračovat a k výše zmíněným čtyřem výrobcům se budou přidávat další a dávat nám tak do rukou tyto internetové hračky. V neposlední řadě slouží i svému původnímu účelu – poradit potenciálnímu zákazníkovi a pomoci mu s představou, jak by měl vypadat jeho budoucí mazlík.

Za redakci dáváme všem výrobcům motocyklů s konfigurátorem palec nahoru. Rádi bychom ze zmíněné čtveřice vyzdvihli aplikaci Ducati za dobré grafické zpracování, přehlednost a z hodnocených nejvyšší stupeň fun-faktoru (zábavnosti).

Fotogalerie

 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 1
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 2
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 3
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 4
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 5
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 6
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 7
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 8
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 9
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 10
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 11
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 12
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 13
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 14
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 15
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 16
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 17
 • Moto konfigurátory – užitečné hračky na dlouhé chvíle: fotka 18


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.