Moto Guzzi MGX-21: Karbonový harley z Mandella

Moto Guzzi MGX-21: Karbonový harley z Mandella: titulní fotka Na domácí milánské výstavě EICMA nemůže chybět ani svébytná továrna s orlem ve znaku. Guzzi se rozhodně nekrčí v koutku a představuje bombastický cruiser MGX-21.

Na první pohled by se mohlo zdát, že tenhle černočervený obr přijel z Ameriky. Harley? Victory? Nebo snad nová kreace někoho ze silné japonské čtyřky? Ty si svoje prototypy určitě nechají do Tokia spolu s auty. Pohled do rámu dává jasnou odpověď, kde se motorka zrodila. Dvouválcové vzduchem a olejem chlazené véčko napříč používá jen jedna jediná motocyklová fabrika na světě. MGX-21 je důkazem, že takové stroje umí i v Lombardii.

Jasně, mají přece velkou cestovní Californii 1400. Novinka od Moto Guzzi je však zatím pouhým prototypem a technicky vychází právě z ní, nevznikla úplně na čistém papíře. Je celá matně černá, protože na ni byla použita uhlíková vlákna, což ostatně vidíme už na struktuře. Jen brzdové třmeny, část předního blatníku a obou dvou válců jsou rudé. Ďábel? Také přední diskové kolo o průměru 21 palců není ocelové, nýbrž karbonové. Zajímavě vytvarovali designéři záď s vestavěnými kufry, která se vrací hodně hluboko do minulosti. Přednost tady dostal styl, ale určitě se dovnitř nějaké to drobné zavazadlo vejde.

Technické údaje si zatím u Guzzi nechali pro sebe, takže z čísel neznáme zhola nic. Připomeňme, že V2 produkční Californie 1400 má ve skutečnosti objem 1,38 l, dává 96 koní (71 kW) v 6500 otáčkách a 120 N.m při nízkých dvou tisících. Ale mašina je to prostě krásná! Svou koncepcí je samozřejmě pořád úplně jiná než železo z Milwaukee i japonská konkurence.

Jestli někdy Mandello tuhle bombu uvede na trh, bude řádně drahá. Ale osobně bych si přál, aby to bylo co nejdřív! Ať postaví limitku a prodávají ji za jeden a půl mega, nebo i víc. Beztak se po ní jen zapráší. Tomu věřte!

Fotogalerie

  • Moto Guzzi MGX-21: Karbonový harley z Mandella: fotka 1
  • Moto Guzzi MGX-21: Karbonový harley z Mandella: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Cruiser? Tarmac Joe 10.11.2014  20:15
Vstoupit do diskuse ›