Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana

Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: titulní fotka Morgan Motor Company v roce 2009 oslaví výročí 100 let od založení a představení prvního modelu. Společnost si chce své kulatiny pořádně užít a jedním z prvních dárku je zbrusu nový model.

Morgan SuperSport Junior se na první pohled tváří jako reinkarnace klasického tříkolového modelu z meziválečného období, kdy byly tyto stroje oblíbeným sportovním náčiním, ale ve skutečnosti představuje zcela novou konstrukci.

Jestliže, přemýšlíte nad podivným dvouválce na přídí a zajímá vás jaký má výkon, tak klidně přestaňte trápit své mozkové buňky, protože se jedná o atrapu. Pohyb tříkolového Morganu je zajištěn čistě ekologicky prostřednictvím nohou jeho řidiče.

Morgan SuperSport Junior je totiž 2/3 třetinovou zmenšeninou klasického modelu a je určen pro jezdce ve věku od 6 do 13 let. Což, je vynikající zpráva pro děti, ale dospělí mají prostě smůlu a přijdou o jedinečnou vyjížďku, protože se za volant úžasného Morganu, dlouhého 2000 mm a širokého 1100 mm se prostě nenasoukají.

Britská automobilka má v plánu vyrobit 500 kusů svého nejmenšího modelu v případě, že dostane minimálně 200 závazných objednávek. Výroba se má v takovém případě rozběhnout v srpnu 2009 a SuperSport Junior bude pro mladé sportsmeny k dispozici za cenu 2510 britských liber (zhruba 70.000,–Kč). Za příplatek 250 britských liber (zhruba 7.000,–Kč) bude možné si objednat lak karoserie na přání a kožené čalounění.

Fotogalerie

  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 1
  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 2
  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 3
  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 4
  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 5
  • Morgan SuperSport Junior: dokonalý stroj pro mladého sportsmana: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
njn Johnny_P 18.06.2009  21:38
To je krása... Sleeper 29.12.2008  15:44
Vstoupit do diskuse ›