MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show

MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: titulní fotka Chrysler Group LLC na letošní přehlídku upravených automobilů SEMA do Las Vegas vysílá čtveřici konceptů, za jejichž přípravu je zodpovědná divize MOPAR.

Příznivci koncernu Chrysler Group LLC budou na jeho stánku marně vyhlížet úpravu některého z modelu se značkou Chrysler, ale na své si zde přijdou fanoušci značek Dodge a Jeep.

S beraní hlavou ve znaku se zde představí ostře nabroušené kupé Dodge Challenger a luxusní provedení pick-upu Dodge Ram 1500. Značku Jeep zastoupí dvojice Wranglerů, z nichž jeden je v campingové úpravě a druhý má podle svých tvůrců projet kdekoliv.

Dodge Challenger 1320

Světle zelené kupé s černou kapotou a zádí začalo svůj automobilový život jako Mopar Drag Pak Challenger pro závody ve zrychlení. Jeho označení 1320 je počet kroku na 400 metrové dráze, která se používá pro závody ve zrychlení.

Challenger 1320 má představovat vůz s vlastnostmi čistě závodního Mopar Drag Pak Challengeru, který je schválen pro běžný provoz. Pod jeho kapotou je uložen hliníkový osmiválec HEMI V8 426, který z objemu 6,89 litru nabízí výkon 556 koní (409 kW) a točivý moment 732 Nm. Tato síla je přenášena na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky a samosvorného diferenciálu.

Vedle použití výkonné pohonné jednotky se má tento Challenger chlubit i svým podvozkem se stavitelnými tlumiči nebo odlehčením v podobě karbonové kapoty, přední masky a spoileru.

Snižování hmotnosti se projevilo i v interiéru, kde zůstala palubní deska, které dělá společnost sportovní volant, řazení Hurst a sedadla Dodge Viper. Zadní sedadla, středová konzola a autorádio byly v rámci odtučňovací kůry odstraněny.

Dodge Ram Bianco

Sněhobílý Dodge Ram Bianco vychází ze sériové Dodge Ram 1500 Sport modelového roku 2009 s motorem HEMI V8 o objemu 5,7 litru. Hlavním cílem tohoto pick-upu je upoutat pozornost svým vzhledem a předvést širokou nabídku příslušenství od divize Mopar.

Úpravy exteriéru obsahují vedle bílého laku karoserie kryt ložné plochy, jejíž podlaha je pokryta plyšovým kobercem. Sportovnější vzhled má dodávat snížení světlé výšky a 22palcová litá kola z nabídky Mopar. Změny postřehnutelné zrakem doplňuje ještě nové saní a výfukový systém, který má svým zvukovým projevem zaujmout sluch.

V interiéru jsou sedadla čalouněná bílou a černou kůží Katzkin, která je použita i na výplních dveří. Výkonný audio systém dodala firma Kicker.

Jeep Wrangler Overland

Bílý čtyřdveřový Jeep Wrangler Overland má zaujmout především cestovatele, kteří touží jet kamkoliv a kempovat kdekoliv. K tomuto využití má přispět nový off-roadový podvozek se zvětšenou světlou výškou a 17palcová kola obutá do 35palcových pneumatik.

Pro použití v náročném terénu je Jeep vybaven ocelovými nárazníky AEV, navijákem a sáním vyvedeným nad střechu. Pro jízdu v pouštích jsou namontovány speciální vzduchové filtry.

V interiéru jsou pouze přední sedadla a namísto zadních je nová pogumovaná podlaha. Na střešním nosiči si Jeep veze stan a plachtu, kterou je možné roztáhnout na pravé straně vozu.

Jeep Lower Forty

Pro jízdu v obtížném terénu je upraven dvoudveřový Wrangler, který dostal jméno Lower Forty. Ten zaujme především díky 40palcovým pneumatikám, které jsou obuty na 20palcová kovaná hliníková kola.

Specialisté Moparu při vývoji tohoto konceptu, nešli klasickou cestu upravování terénních vozů, kdy jsou použity nové nápravy a tlumiče zvyšující světlou výšku, ale naopak upravili rám a karoserii standardního Wrangleru, tak aby se nezvyšovalo těžiště vozu.

Jeep Lower Forty působí sportovním dojmem díky o deset stupňů více vzad skloněnému čelnímu sklu a integrovanému ochrannému rámu. Interiér je pouze dvoumístný a na místě zadních sedadel je uloženo rezervní kolo, nad nímž je umístěn nosič zavazadel.

K pohonu slouží vidlicový osmiválec HEMI o objemu 5,7 litru, který spolupracuje s šestistupňovou manuální převodovkou Getrag.

Fotogalerie

  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 1
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 2
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 3
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 4
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 5
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 6
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 7
  • MOPAR představuje koncepty pro 2009 SEMA Show: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
dost dobry Ozzy Osbourne 23.10.2009  22:18
1320 kroku Naked_Man 19.10.2009  12:35
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 21007 | Zobrazit seznam všech anket