Modelu 3 od Tesly se zbarvuje prosklená střecha do oranžova. Nejde o závadu, má to praktický důvod

Hodnocení
(počet hlasů: 35, průměr: 2.77; procenta:44%, součet:97)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Někteří majitelé Modelu 3 od Tesly na internetu upozorňují na zajímavý úkaz, který se u jejich elektromobilů občas vyskytne. Prosklená střecha se totiž někdy zbarví do oranžova.

Nejčastěji se tak děje, když je auto mokré nebo vlhké, tedy po umytí, po dešti či v chladném vlhkém ránu. Stejný jev hlásí také vlastníci Modelu X.

Jak přesně to vypadá, ukazuje video jistého Bjorna Nylanda, který jezdí Modelem 3.

Ale i když má Tesla v oblasti preciznosti výroby poněkud pošramocenou pověst, oranžová střecha není závadou. Naopak, jde o praktický prvek. Pokud totiž chcete vyrábět auto s prosklenou střechou, nemůžete samozřejmě použít obyčejné sklo.

Oranžová barva u Tesly značí přítomnost speciální vrstvy, která má za úkol „odrážet“ světelné paprsky (včetně ultrafialového záření). Účinnost takové „izolace“ je důležitá v každém voze, v případě elektromobilu ale snad ještě víc.

Pokud by byl totiž interiér po chvilce stání na slunci prohřátý, musel by řidič pustit klimatizaci – a tím by kvůli dalšímu využití energie z baterií přišel o část dojezdu.

To, že se část prosklené střechy se speciální vrstvou zbarví vlivem lomu světla, který způsobují vodní kapky, do oranžova, pak napovídá, že Tesla sáhla po materiálu, který není v automobilovém průmyslu běžný. Nebo víte o autě, u kterého se také střecha zbarvuje do oranžova?

Autor: Jan ZAjíc

Související videa | Všechna videa »
 • Video: Tesla Model S a BMW i8 zrychlují z 0-200 km/h
  4640×
 • Video: Tesla Model S v podobě tygra z japonského anime? Možné je všechno...
  1283×
 • Drag race: RC auta vs. skutečné sporťáky - kdo z koho?
  1971×
 • Tesla S a parádní burnout
  2357×

Související články