MMI Avocet je zpět

MMI Avocet je zpět: titulní fotka Malý britský roadster Avocet měl sice premiéru již v roce 2008, ale nyní jej společnost stojící za jeho vývojem nabízí k prodeji jako projekt pro spuštění produkce.

Pokud vlastníte automobilku a nechce se vám marnit čas zdlouhavým vývojem sportovního vozu, pak je Avocet ideálním řešením. Společnost MM Industries, stojící za jeho vývojem, totiž oficiálně oznámila, že výsledek jejího snažení je na prodej a to jako projekt pro spuštění výroby, který obsahuje vše od návrhů přes data z vývoje a testování až po práva na design a označení.

Avocet byl veřejnosti poprvé představen v lednu roku 2008 jako evoluce sportovního vozu Stratchcarron a mířil tehdy na trh, ale nakonec se ještě pokračovalo ve vývoji, při němž se již neprováděly žádné zásadní změny, ale především ladily komponenty, aby výsledný vůz nabízel špičkové jízdní vlastnosti.

Po ukončení vývoje tento dvoumístný roadster i nadále využívá šasi navržené ve společnosti Reynard a ukryté pod karoserií z kompozitních materiálů. Před zadními koly je pak uložen dvoulitrový čtyřválec Ford Duratec, poskytující výkon 150 koní (110 kW) v základním provedení nebo 225 koní (165 kW) v úpravě Mountune.

Podle plánů MM Industries může být vyráběn v provedení pro běžný silniční provoz, které s pohotovostní hmotností zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h pod 5,0 s nebo ve verzi pro závodní okruhy s odlišným nastavením podvozku a výkonnějším brzdovým systémem.

Britskými motoristickými médii byl Avocet označen jako velmi slušný konkurent pro Lotusy Elise a Exige, což je rozhodně vynikající vizitka pro téměř neznámý vůz.

Fotogalerie

  • MMI Avocet je zpět: fotka 1
  • MMI Avocet je zpět: fotka 2
  • MMI Avocet je zpět: fotka 3
  • MMI Avocet je zpět: fotka 4
  • MMI Avocet je zpět: fotka 5
  • MMI Avocet je zpět: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.