MMI Avocet: britský roadster s motorem od Fordu

MMI Avocet: britský roadster s motorem od Fordu: titulní fotka V těchto dnech se na Autosport International Show v Birminghamu představuje roadster Avocet, který je dílem společnosti MM Industries (MMI). O pohon otevřeného vozu se stará dvoulitrový čtyřválec Duratec od Fordu.

MMI Avocet není úplně novou konstrukcí, ale jedná se o znovuoživení sportovního vozu Stratchcarron. Sportovní automobil s motorem umístěným před zadní nápravou u MM Industries (MMI) prodělal modernizaci a míří na trh s novým jménem.

Dvoumístný automobil stále využívá šasi navržené ve společnosti Reynard, ale dostal novou jednodílnou karoserii z kompozitních materiálů, snižující hmotnost vozu. O další snížení hmotnosti se může postarat za příplatek dodávaný brzdový systém s karbon-keramickými brzdovými kotouči, který automobil odlehčí v každém rohu o 2,5 kg.

Největší změnou oproti původnímu vozu je pohonná jednotka. Strachcarron využíval motocyklový motor značky Triumph, který byl jedním z nejdražších komponentů automobilu. Nový Avocet si vystačí s konvenčnějším agregátem, jakým je dvoulitrový čtyřválec Duratec, poskytující po úpravách provedených společností Roush výkon 110 kW (150 k) v základním provedení. Později bude nabízena stejná pohonná jednotka naladěna na 165 kW (225 k). Automobil s pohotovostní hmotností okolo 700 kg má být schopen akcelerovat z 0 na 100 km/h za méně než 5 sekund.

Britská společnost MMI plánuje v prvním roce produkce vyrobit 50 vozů, které budou nabízeny s pravostranným i levostranným řízením a homologací pro silniční provoz.

Fotogalerie

  • MMI Avocet: britský roadster s motorem od Fordu: fotka 1
  • MMI Avocet: britský roadster s motorem od Fordu: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.