Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II

Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II: titulní fotka Japonský malosériový výrobce Mitsuoka Motors se v Evropě proslavil především prapodivně tvarovaným supersportem Orochi, ale mezi jeho hlavní tvorbu patří přestavby současných japonských modelů do stylu klasických britských vozů.

K nejúspěšnějším vozům v nabídce společnosti Mitsuoka patří Viewt, který se v modernizované podobě představí na letošním autosalonu v Tokiu. Tento model je založen na současném pětidveřovém Nissanu Micra, který je přestavěn na mikrorepliku klasického čtyřdveřového sedanu Jaguar Mk II. Jehož výroba probíhala v letech 1959 až 1967.

Mitsuoka malému Nissanu nasadí zcela nové přední povrchové panely karoserie, které připomínají Jaguar a zároveň ladí se zaoblenou střechou. Vzadu přijde Micra o své praktické páté dveře a dostane zcela nové zadní okno, blatníky i víko zavazadlového prostoru. Výsledkem je malý čtyřdveřový sedan, který vypadá jako zmenšený Jaguar.

V interiéru se žádné velké změny neodehrávají a je zde použito jen nové kožené čalounění, které má navodit luxusní atmosféru. Hlavní změny jsou pod kapotou, kde dosavadní motory o objemech 1,0 l a 1,3 l nahrazují nové pohonné jednotky s objemy 1,2 l, 1,4 l a 1,5 l, které nabídnou výkony od 90 k (66 kW) přes 97 k (71 kW) po 109 k (80 kW).

Fotogalerie

  • Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II: fotka 1
  • Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II: fotka 2
  • Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II: fotka 3
  • Mitsuoka Viewt: Micro-Jaguar Mk II: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.