Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí

Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: titulní fotka Mitsuoka ukončuje produkci svého nejsportovnějšího modelu, ale ještě než se tak definitivně stane, bude vyrobena speciální edice.

Japonská automobilka Mitsuoka není mimo domácí trh moc známá, avšak občas postaví model, který budí zaslouženou pozornost. To se může týkat třeba modelu Viewt, který vypadá jako zmenšenina Jaguaru Mark II, roadsteru na bázi Mazdy MX-5 jménem Himiko, nebo prapodivně tvarovaným supersportem Orochi.

A právě u posledně jmenovaného modelu Orochi je vzhledem ke stáří a malým prodejům plánováno ukončení produkce. Před úplným ukončením však bude na oslavu vyrobena speciální edice s příznačným názvem Final Orochi v počtu pěti kusů. Všechny budou vybaveny devatenáctipal­covými koly, lízátkem pod předním nárazníkem a spoilerem na zádi. Všechny mají být také lakovány tmavěhnědo-fialovou barvou Fuyoru, avšak pokud by se někomu velmi nelíbila, tak je možnost volby světlejšího odstínu s názvem Gold Pearl.

Dále už se pro speciální edici pouze mírně změnil interiér, který dostal dvoubarevná sedadla potažená kůží a Alcantarou a Alcantarou potažený věnec volantu. Co se týče pohonného ústrojí, zůstalo vše při starém. Orochi je poháněno 3,3 litrovým vidlicovým šestiválcem původem od Toyoty, který poskytuje maximální výkon 233 koní a 328 N.m točivého momentu, a je spřažen s automatickou pětistupňovou převodovkou.

Pokud se tedy spojí zajímavý vzhled, který se však nemusí líbit každému, a nedostatečné výkonové parametry, tak je možná s podivem, že se vůz vyráběl více než deset let.

Fotogalerie

  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 1
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 2
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 3
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 4
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 5
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 6
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 7
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 8
  • Mitsuoka Orochi: Nejzvláštnější superauto se loučí speciální edicí: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.