Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime

Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: titulní fotka Psychedelický vzhled jedné z posledních sérii nepřehlédnutelného kupé Orochi odkazuje na slavnou sérii japonského anime Neon Genesis Evangelion.

Hlavní výrobní program společnosti Mitsuoka Motors představují přestavby současných japonských automobilů do podoby britských klasiků. Mezi nimi je nejúspěšnější Mitsuoka Viewt, zatímco Himiko nejlépe uspokojí zájemce o sportovní svezení.

Hvězdou v nabídce Mitsuoka Motors bylo od svého představení v roce 2001 až do letošního roku sportovní kupé Orochi s velmi neotřelým designem, o jehož odchodu ze scény bylo rozhodnuto již na jaře letošního roku a důstojným způsobem rozloučení s tímto výjimečným strojem se měla stát speciální edice Final Orochi. Důvodem pro ukončení produkce je klesající zájem ze strany zákazníků i věk tohoto.

Poslední větší úpravy v konstrukci i designu Orochi se totiž odehrály v letech 2003 a 2005. Od roku 2006 je dvoumístné kupé s motorem před zadní nápravou, délkou 4560 mm, šířkou 2035 mm a výškou 1180 mm k dispozici s motorem Toyota 3MZ-FE, což je šestiválec do V o objemu 3,3 l s výkonem 233 koní (171 kW) při 5600 min-1 a točivým momentem 328 N.m při 4400 min-1.

Vedle rozlučkové edice odhalené na jaře se nyní v Japonsku objevuje ještě jedna speciální série odcházejícího Orochi, která je určena pouze pro zdejší trh a má ji tvořit jedenáct vozů dostupných pouze v síti 7-Eleven.

Mitsuoka Orochi Evangelion Edition spojuje techniku a i design provedení Premium Gold s jedinečným psychedelickým barevným provedením své karoserie. Právě jím přitom odkazuje na japonského anime Neon Genesis Evangelion, uvedené v polovině devadesátých let.

Cena tohoto uměleckého díla na čtyřech kolech je na domácím japonském trhu stanovena na 16.000.000 ja­ponských jenů (zhruba 3 mil. Kč).

Fotogalerie

  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 1
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 2
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 3
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 4
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 5
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 6
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 7
  • Mitsuoka Orochi Evangelion Edition je poctou anime: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.