TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...

TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: titulní fotka Japonská Mitsuoka teď nepřekvapila žádným úchylným designem, ale ve spolupráci s TGMY přepracováním roadsteru Himiko v elektromobil s fakt velkým jízdním dosahem.

Roadster Himiko se trošku liší od ostatních kreací firmy Mitsuoka Motors. Není ani excentrický, ani nevkusný, je to docela pěkné retro, vzniklé přepracováním stávající generace Mazdy MX-5. A nyní nově i elektromobil s opravdu slušným jízdním dosahem.

Himiko EV se představila na výstavě Japan EV a abychom byli úplně přesní, konverzi na elektromobil si vzala na starost firma TGMY. Ta zahodila dvoulitrový čtyřválec a nahradila ho elektromotorem od Azure Dynamics o blíže nespecifikovaném výkonu, doplněným o dvoustupňovou převodovku Shigehara. Tvůrci se pochlubili, že vůz dokáže na jedno nabití ujet až 550 km, a to díky použití nejmodernějších Li-Pol akumulátorů.

To pochopitelně platí pro způsobnou jízdu standardními japonskými rychlostmi, taková porce kilometrů by ale skýtala jistou šanci, že při sportovním stylu jízdy auto nezdechne u krajnice po dvaceti minutách. zatím nejsou známy detaily, ale TGMY chce začít přijímat objednávky v polovině letošního roku a to už by mělo nabídnout světu trošku podrobnější info.

Fotogalerie

  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 1
  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 2
  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 3
  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 4
  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 5
  • TGMY Mitsuoka Himiko EV: jezdí a jezdí a jezdí, nic nevydrží déle...: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
kolesa SpeedFilip 09.02.2011  10:39
Vstoupit do diskuse ›