Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5

Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: titulní fotka Japonský malosériový výrobce Mitsuoka Motors si pro milovníky starých časů připravil speciální vydání svého roadsteru Himiko, připomínajícího anglickou klasiku.

Mitsuoka Himiko se poprvé představila koncem roku 2008 a jejím základem je současná generace Mazdy MX-5. Ta dostává u Mitsuoka Motors novou přední a zadní část karoserie, která svým designem připomíná klasické roadstery z britských ostrovů a nejčastěji se hovoří o inspiraci Morgany nebo Jaguary XK120 a XK150.

Letos se u Mitsuoka Motors rozhodli dodat modelu Himiko ještě více retro stylu a připravili speciální vydání Classic Edition. To bude k dispozici jen s plátěnou střechou, zatímco standardní Himiko je možné si objednat i na základě MX-5 s pevnou skládací střechou.

Pouze Classic Edition má mít karoserii v černém laku s červenými boky. Dekorativní chromovaná lišta táhnoucí se od předních blatníků k zádi je převzata z verze Classic HT s pevnou skládací střechou.

V sériovém interiéru Mazdy MX-5 je jen nové čalounění sedadel červenou kůží a dřevěné obložení palubní desky, voliče automatické převodovky, madla ruční brzdy a malé části výplní dveří.

Pod dlouhou kapotou se ukrývá dvoulitrový čtyřválec Mazdy MX-5, který může spolupracovat s pětistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou.

Produkce Himiko Classic Edition je omezena jen na 20 vozů a cena je stanovena na 4.880.000 japon­ských jenů (zhruba 1.069.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 1
  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 2
  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 3
  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 4
  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 5
  • Mitsuoka Himiko Classic Edition: retro z Mazdy MX-5: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Celkom fajn Lovap 03.08.2010  09:52
Vstoupit do diskuse ›