Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní

Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní: titulní fotka Životopis Lanceru Evolution se pomalu chýlí ke svému závěru. Tuneři se však na končící desítce dokáží stále vyřádit. Třeba americká firma s trochu divokým názvem 311RS.

Úpravce sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota a s Evem si hrál už v nedávné minulosti, dvoulitr s turbem vyladil na 263 kW. Jenže úprava Spec Blew jde ještě mnohem dál… 311RS se ke své práci hrdě hlásí, což je vidět nejen na karoserii s černými polepy a patřičnými logy, také v motorovém prostoru. A tam se děly věci!

Technický popis modifikací sice zatím chybí, ale jejich výsledkem je 373 kW. Ne, tohle není překlep, japonská bestie má skutečně 507 koní… Pěkná brutalitka! Jistě řádně posílený a přitvrzený podvozek dostal komponenty od JRZ. Zvíře také něco zhublo, třeba kapota je z uhlíkových kompozitů.

Tuner také neuvolnil fotky celého auta s tmavými litými koly Rays a pořádnými chladicími otvor pro brzdy. Jedná se jen o preview, ale i tak je vidět dost. Třeba kabina ladí s exteriérem modrým středovým pruhem, pedály jsou hliníkové a anatomické sedačky mají kostkované čalounění. Palubku potáhli rovnou Alcantarou, aby se neřeklo. Efektní, byť na údržbu trochu složitější. Ale o takového mazlíka se jistě bude majitel starat jako o oko v hlavě.

Celkem legrační je cena, celá čtyřkolka v hávu sedanu totiž vyjde na necelých 55 tisíc dolarů (bez jedné babky), to v naší tvrdé měně znamená 1,41 milionu. Auto můžete v klidu začít objednávat akorát si musíte pospíšit, aby na vás ještě nějaké zbylo. Individuální dovoz z Ameriky přece není problém, jen ta homologace…

311RS Spec Blew se oficiálně ukáže na domácí půdě, výstava s názvem Minneapolis Cars & Coffee začíná 4. dubna. To kdyby měl někdo chuť nejen na auta, ale i dobrou kávu $2$. Legendární Evo v létě zemře a nebudeme spekulovat o tom, zda ho nahradí hybridní SUV, nebo co vlastně. Na tohle téma byla už přece vydána spousta článků. Za všemi deseti evolucemi se však při ukončení výroby v červnu určitě ohlédneme.

Fotogalerie

  • Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní: fotka 1
  • Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní: fotka 2
  • Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní: fotka 3
  • Mitsubishi Lancer Evo X 311RS Spec Blew: Evo dostane přes 500 koní: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.