Mitsubishi Concept-RA: dieselové dvoumístné kupé

Mitsubishi Concept-RA: dieselové dvoumístné kupé: titulní fotka Konec roku se blíží mílovými kroky a automobilový fanoušci ví, že začátek ledna bude upřena všechna pozornost na výstavu NAIAS v Detroitu. Pro tuto velkolepou příležitost si Mitsubishi připravilo velkolepé kupé...

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) spolu se svojí dceřinou společností, pobočkou v Severní Americe, připravuje koncept dvoumístného sportovního kupé. Mitsubishi Concept-RA bude v sobě kombinovat vášeň pro dynamiku, vzrušení z excelentního řízení, perfektní odezvu a vysoce výkonný, ale i úsporný naftový agregát.

Co se týče designu, Mitsubishi sází na kompaktní sportovní dvoumístné kupé s ostře řezanými tvary. Lichoběžníkový nasávací otvor a „zamračené“ přední světlomety se odkazují na dva roky starý Concept X, předchůdce nové generace legendárního sedanu řady Evolution. Ze skic je dále patrné, že na zádi bude menší přítlačné křídlo, difuzor a dvojice chromovaných koncovek výfukového systému.

Pohonná jednotka by měla být dalším klenotem mezi naftovými agregáty. Řadový čtyřválec o objemu 2,2 l má šestnáct ventilů s variabilním časováním MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control system), rozvod DOHC, systém common-rail s přímým vstřikováním a piezoelektrickým jevem. S dalšími nejmodernějšími prvky dosahuje dieselový motor výkonu 150 kW (204 k) a maximální točivý moment je 420 Nm. A to vše při nízké spotřebě nafty.

Síla pohonné jednotky se na kola přenáší přes novou, šestistupňovou, automatizovanou manuální, dvojspojkovou převodovku a aktivní centrální diferenciál. Nechybí ani sportovní podvozek, ale ani „elektronické berličky“ pro řidiče v podobě kontroly stability nebo ABS. Bližší informace přinese až světová premiéra na začátku roku 2008 na autoshow v Detroitu.

Fotogalerie

  • Mitsubishi Concept-RA: dieselové dvoumístné kupé: fotka 1
  • Mitsubishi Concept-RA: dieselové dvoumístné kupé: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: no fuj Honza21 12.01.2008  14:34
no fuj chocolattestarfish 30.12.2007  17:06
husty klarka 16.12.2007  14:34
Vstoupit do diskuse ›