Mitsubishi chystá okruhový speciál na bázi Evo X

Mitsubishi chystá okruhový speciál na bázi Evo X: titulní fotka Specialista na rallye se objeví i na závodních okruzích, připravuje se i značkový pohár.

Mitsubishi Lancer Evolution získal svůj věhlas na rallyových tratích, tyto aktivity ale pro nedostatek financí ukončil. Pokusí se teď ovládnout závodní okruhy?

Existenční krize značky se třemi diamanty ve znaku a nepřesvědčivé výkony lancerů v posledních sezonách seriálu WRC vedly k ukončení aktivit automobilky v rallye, ovšem jak je vidět, Mistubishi bez závodění nemůže být, tedy minimálně jeho britské zastoupení. O tomto víkendu totiž vyjede do čtyřiadvaceti­hodinového závodu šampionátu Britcar, jenž se jede 20–21. září v Silverstone, speciál na bázi modelu Evo X. Za volant speciálu usedne bývalý závodník série BTCC James Kaye, kterého doplní další dva dosud neupřesnění piloti.

Auto by mělo být vyladěno na výkon 400 koní a na jeho ladění se podílela firma ADR Motorsport (v současnosti závodí se dvěma lancery v šampionátu BTCC). Šéf britského Ralliartu Paul Bridgen při představení tohoto vozu také oznámil, že se připravuje značkový pohár vozů Mitsubishi Lancer Evolution, neuvedl k tomu ale zatím žádné bližší informace.

Fotogalerie

  • Mitsubishi chystá okruhový speciál na bázi Evo X: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Chce to evo Paul van Dyk 18.09.2008  15:16
Vstoupit do diskuse ›