Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman

Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: titulní fotka Již v příští sezoně se na start nejslavnějších rallye vrátí jedna z legend - do prachu uzavřených tratí se vydá značka Mini!

Zatímco BMW se i nadále bude prohánět po asfaltových okruzích, jeho značka Mini se rozhodla získávat vavříny v závodech rallye. A to počínaje závodní sezonou 2011.

Vypadá to, že díru, vytvořenou ochlazením zájmu japonských značek o automobilový sport, zaplní jiní výrobci rychleji, než se očekávalo. Mini se dohodlo Richardsovým Prodrivem a od počátku roku 2009 vyvíjejí společnými silami speciál pro kategorii Super 2000, postavený na bázi crossoveru Countryman.

Závodní mini se objeví na prvních tratích v rámci testování už koncem letošního roku a v příští sezoně by se měl angažovat ještě významněji, i to má být ale pouze nádech před vstupem do kompletní sezony, naplánované na rok 2012.

Plány Britů rozhodně nejsou skromné – chtějí získat titul do tří let. Zatím se pouze spekuluje o jezdeckém složení, ale v úvahu by mohli přicházet Gronholm, Martin a Ostberg.

Fotogalerie

  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 1
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 2
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 3
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 4
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 5
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 6
  • Mini připravuje vstup do rallye ...s modelem Countryman: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
;-) laufík 28.07.2010  11:44
raritka mijunior 28.07.2010  10:31
Vstoupit do diskuse ›