Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video)

Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): titulní fotka Upravený knedlík od německé firmy je na Nürburgring Nordschleife stejně rychlý jako některá superauta.

Německý tuner Schirra Motoring se rozhodl podívat se na zoubek Mini JCW. Hotový vůz následně vypustil na Severní smyčku Nürburgringu, kde upravené Mini zajelo čas 7 minut a 44 sekund. Za volant se posadil Christian Gebhardt, testovací jezdec německého magazínu Sport Auto.

Upravené Mini je díky tomu na Ringu o deset sekund rychlejší než Renault Mégane RS 275 Trophy-R, je tak nejrychlejší silniční předokolkou na tomto okruhu. Titul mezi sériovými vozy ale nadále drží Renault, Mini od Schirra Motoring sice může legálně na silnice, kvůli svým úpravám ale není sériovým vozem.

Čas vytuněného knedlíku je působivý i s ohledem na to, že automobil je Nordschleife stejně rychlý jako mnohé supersporty. Třeba Pagani Zonda S dosáhla času 7:44, Audi R8 V10 Plus pak 7:45.

A jakými specialitami se Mini od Schirra Motoring chlubí, že je tak rychlé? V první řadě je důležitá hmotnost, automobil díky použití lehkých materiálů váží pouze 1.005 kilogramů, o 175 kg méně než produkční Mini JCW.

Rovněž byl posílen motor. Turbodmychadlem přeplňovaná benzinová šestnáctistovka dává 213 kW (290 k). Motor výchozího auta má o 79 koní méně. Točivý moment je pak na kola posílán přes samosvorný diferenciál od firmy Drexler. Schopnostem rovněž pomohly nové aerodynamické díly nebo obutí v podobě semi slicků Dunlop Direzza 03G, které nicméně jsou schválené pro běžný silniční provoz.

Fotogalerie

  • Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): fotka 1
  • Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): fotka 2
  • Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): fotka 3
  • Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): fotka 4
  • Mini JCW od Schirra Motoring je nejrychlejší předokolka na Severní smyčce (+video): fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.