Toyota GT 86 by Gazoo: Hachi-roku pokapané citrónem

Toyota GT 86 by Gazoo: Hachi-roku pokapané citrónem: titulní fotka Hračka pro děti připomínající sporťák od Toyoty? Pozor, tahle je od Gazoo a plně funkční!

Různých zmenšenin velkých aut je plná Síť sítí. Nebudeme se tu bavit ani tak o modelech nebo dětských vozítkách s pedály, elektromotorem nebo benzinovým motorem ze sekačky na trávu. Co takhle komické zkráceniny?

Většinou jsou dílem více či méně zručných grafiků, ale sem tam se objeví nějaká podobná vylomenina v reálu, která navíc skutečně jezdí. Staré mini, stodvacítka nebo… Toyota GT 86. Tedy vlastně jen 86, protože má japonskou espézetku. Vlastně erzetku $2$.

Aby ne, vždyť jí vyrobili u Gazoo Racing. Vzali prostě jeden kus a pokapali ho citrónem, aby se trochu smrskl :-) S nadsázkou určitě, technicky to ale pochopitelně možné není. A on je navíc kapánek vyšší než originál. Pokud chcete vytvořit něco takového, spíše je lepší využít platformu kei caru, kterých jezdí po Zemi vycházejícího slunce jako máku. No a jeden takový specialista na praktická přibližovadýlka patří jakoby náhodou Toyotě. Ano, správně, Daihatsu.

Takže hoši od Gazoo oholili jeden starší Daihatsu Midget II až na kost, tedy na šasi. V originále se jedná o jednomístný mininákladáček s motorem 0,66 l a čtyřkolkou, zkrátka normální kei, akorát užitkový. A navíc vzhledově správně zvrácený. Místo originálních kol však technici na auto nacpali obří, jedinou sériovou sedačku nahradili sportovním anatomem a celé to zabalili do bublinovité karoserie, která se skládá z pouhých čtyř kusů a vzdáleně Toyotu 86 připomíná.

Výsledkem se pochlubili na japonském TES Festivalu. V šílenosti tohoto typu by asi normální chlap na silnici nevyjel, protože bude za blázna. Ale možná vzbudí zájem u slabšího pohlaví – akorát si případná spolujezdkyně nemá kam sednout. Leda na klín $2$.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.