MINI Cooper S: v barvách George Harrisona

MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: titulní fotka Britská značka MINI si své padesátileté výročí skutečně užívá. Kromě oslav a přípravy limitovaných sérií pro běžné zákazníky si připravila i speciální MINI Cooper S pro charitu.

Během oslav 50. let od spuštění výroby první generace MINI na okruhu v Silverstone se o ve dnech 22. až 24. května představil speciální MINI Cooper S. Tento jedinečný kus dostal podobný lak jako MINI Cooper S z roku 1966, jehož barevné provedení měl na svědomí kytarista George Harrison z Beatles.

Původní MINI je jedním z čtveřice vozů, kterými obdaroval členy legendární kapely jejich manažer Brian Epstein. Kytarista George Harrison si svůj automobil vylepšil psychedelickými obrazy jako jsou indické jantry a sanskrtové mantry. V této podobě si MINI zahrálo i ve filmu Magical Mystery Tour, který Beatles natočili v roce 1967.

Nový MINI Cooper S byl pomalován podobným obrazci na přání Olivie Harrisonové. Manželka slavného kytaristy tento vůz převzala jménem Material World Charitable Foundation (Světová hmotná charitativní organizace), kterou v roce 1973 George Harrison založil. V druhé polovině letošního roku má být toto MINI vydraženo a získaná částka půjde na konto organizace.

Fotogalerie

  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 1
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 2
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 3
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 4
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 5
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 6
  • MINI Cooper S: v barvách George Harrisona: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.