MINI Cooper S: podstoupí tuning u Ardenu

MINI Cooper S: podstoupí tuning u Ardenu: titulní fotka Německý specialista na stroje automobilky Jaguar se před pár lety pustil i do úprav Range Roverů a nyní se chystá na další britskou legendu, kterou je značka MINI.

Základem úprav se stane současné provedení MINI Cooper S, při jehož tuningu se u Ardenu inspirují u závodního provedení pro MINI Challenge, s nímž se v letošní sezóně společnost Arden bude účastnit tohoto značkového poháru.

Arden prozatím nepředstavil konečnou podobu upraveného MINI Cooper S a ani jeho technické údaje, ale ve svých tiskových informacích uvádí, že výsledkem tuningu má být kombinace exkluzivity se sportovními jízdními vlastnostmi.

Podle dostupných informací dojde na zvýšení výkonu přeplňované šestnáctistovky, která má v sériovém provedení 175 koní (128 kW) při 5500 ot./min. a točivý moment 240 Nm při 1600 ot./min. Úpravy budou zahrnovat sportovní výfukový systém, sportovní podvozek a nová extrémně lehká hliníková 18palcová kola.

Arden má v plánu i změny v interiéru, kde má být použita kůže Connolly a dřevěné obložení v kombinaci s doplňky z karbonu. Vše má být provedeno v té nejvyšší kvalitě.

Fotogalerie

  • MINI Cooper S: podstoupí tuning u Ardenu: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.