Mikkelsen měl při Australské rallye zvláštní nehodu. Překvapil ho traktor

Mikkelsen měl při Australské rallye zvláštní nehodu. Překvapil ho traktor: titulní fotka Nehody k automobilovým soutěžím patří, ať se nám to líbí, nebo ne. Většinou jsou způsobeny jezdeckou chybou, někdy ale do hry vstoupí faktor, s nímž nikdo nemohl počítat.

Nehoda, kterou měl během víkendové Australské rallye Andreas Mikkelsen, patří právě spíše do druhé skupiny. Závodníka na trati překvapil traktor, který tam pochopitelně neměl co dělat.

Pilot týmu Hyundai WRC ho navíc spatřil na poslední chvíli, traktor byl totiž schovaný za retardéry z balíků slámy v šikaně. Mikkelsen se sice nečekané překážce stačil vyhnout, ale ztratil kvůli ní koncentraci a nezvládl následující levotočivou zatáčku, v níž svůj Hyundai převrátil. Naštěstí se nikomu z posádky vozu nic nestalo. Na videu je událost v čase 2:13.

Podle organizátorů se řidič traktoru snažil „narovnat“ právě jeden z retardérů, který jeden z předchozích závodníků posunul. K výjezdu na trať ale šofér užitkového stroje neměl povolení.

Mimochodem, nešlo o jediný problém s neukázněností během Australské rallye. V sobotu například kamera namontovaná na voze Thierryho Neuvilla zachytila šíleného fanouška, jak leží s telefonem přímo u silnice a snaží se zachytit co nejlepší záběry. A navíc drží mobil na výšku…

 [480×270]

Fotogalerie

  • Mikkelsen měl při Australské rallye zvláštní nehodu. Překvapil ho traktor: fotka 1
  • Mikkelsen měl při Australské rallye zvláštní nehodu. Překvapil ho traktor: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.