Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend

Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: titulní fotka Sobotní vítězství ve vytrvalostním závodě během Podzimní ceny Brna si posádka ve složení Jiří Mičánek junior, Martin Jerman a Jiří Janák připravila post k zisku titulu mistra České republiky, ale po nedělním sprintu triumf o fous unikl.

„Tento víkend se hodně povedl,“ hodnotil závodní sobotu na dvou frontách šéf nejlepšího současného brněnského automobilového týmu, Jiří Mičánek. Hlavní část týmu bojovala v Podzimní ceně Brna, kde posádka Jiří Mičánek junior, Martin Jerman a Jiří Janák vyhrála sobotní vytrvalostní tříhodinovku ve třídě do 3500 ccm. V neděli skončil sice Jiří Mičánek ve sprintu druhý za Danem Michlem a tím přišel o titul. V Barceloně v předposledním závodě seriálu VW Polo Cup dojel Tomáš Mičánek sedmý se ztrátou 7,028 na vítěze a celkově se posunul na desáté místo. Do výčtu úspěchů Mičánkova týmu je třeba ještě zahrnout dvě čtvrtá místa Tomáše Kašpárka v závodě formulových vozů divize 3.

Vítězstvím v sobotním vytrvalostním závodě ve třídě do 3500 ccm v Podzimní ceně Brna si dal Jiří Mičánek opožděný dárek ke svým 23. narozeninám. Ty oslavil o týden dříve, 12. září. „Na oslavy před důležitým závodem nebyl prostor, veškeré úsilí jsme věnovali tomuto důležitému závodu. Proto mám z výsledku velkou radost,“ poznamenal Jirka Mičánek junior a ztrátu první pozice v nedělním sprintu a tím i mistrovského titulu bral s nadhledem. „Bylo jasné, že náskok jednoho bodu mi nebude stačit v případě, že se Michlovi nic mimořádného nepřihodí. Jeho vůz Opel Michl má stejný výkon a je o 300 kilogramů lehčí. Takže je těžké držet krok. Pro mě je ale důležité, že jsem po vyhrocené sobotní tříhodinovce dojel druhý a odolal tlaku nových vozů BMW našich největších soupeřů,“ poznamenal po závodě Jiří Mičánek junior.

Po sedmém místě v Barceloně se Tomáš Mičánek vrátil do Top desítky hodnocení seriálu VW Polo Cup. „Byla to řežba. Jsem rád, že jsem ustál pozici, kterou jsem si vybojoval v kvalifikaci. Oproti předcházejícím závodům jsem měl jiné auto, které fungovalo na základě mých pocitů lépe,“ poznamenal Tomáš Mičánek. Na rozdíl od předcházejících výtek tentokrát pochválil Tomášův výkon i jeho otec. „Zaznamenal jezdecký posun, jsem spokojen s výkonem i výsledkem. Mohl být dokonce šestý. Museli bychom ale podávat protest proti jízdě indického jezdce, jenž byl v okamžiku předjíždění napomínán. Ale tak daleko jsme nechtěli jít,“ poznamenal šéf Mičánek.

Z Mičánkova týmu měl o víkendu smůlu pouze Tomáš Bugner, kterého postihla před startem prvního formulového závodu technická závada v podobě spáleného relátka. Ve druhém závodě ale prokázal Bugner svoje jezdecké kvality a po stíhací jízdě dojel z chvostu startovního roštu desátý.

Fotogalerie

  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 1
  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 2
  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 3
  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 4
  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 5
  • Mičánkův tým měl hodně vydařený víkend: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.