Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu

Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: titulní fotka Pozvání na víkend: závěrečný šestihodinový vytrvalostní závod s názvem Epilog rozhodne o mistrovském titulu, ke kterému má velmi blízko Jirka Mičánek a Martin Jerman s vozem Porsche 997.

Dojet do pátého místa v sobotním závěrečném tříhodinovém závodě Epilog na Masarykově okruhu stačí Jiřímu Mičánkovi s Martinem Jermanem k zisku mistrovského titulu ve vytrvalostních závodech ve třídě do 3500 ccm. Stáj Mičánek Motorsport nasadí do Epilogu tři vozy Porsche 997. Z nich dva pojedou ve třídě do 3500 ccm a jeden s německou posádkou ve třídě nad 3500 ccm. Jedním z pilotů tohoto vozu bude Jörg Hardt. Epilog je šestihodinový, do mistrovství České republiky se ale započítávají výsledky po třech hodinách závodu.

Na prvních dvou vozech Porsche se bude, stejně jako v Podzimní ceně Brna, střídat s Mičánkem a Jermanem ještě zkušený pilot Jiří Janák. „Sáhli jsme ke kroku s nasazením tří vozů vzhledem k vývoji situace před závěrečným závodem. Veškerá taktika bude podřízena boji na jistotu a získání titulu, který si nechceme nechat po slibně rozehrané sezoně uniknout,“ tvrdí před závodem šéf stáje Jiří Mičánek senior.

V dosavadních pěti závodech získali Mičánek s Jermanem 79 bodů, třetí Michal Dolák má 65 bodů a na čtvrtém místě jsou Robert Šenkýř s Petrem Vencálkem, kteří si připsali 62 bodů.

Kromě tří vozů Porsche nasadí se startovním číslem 68 Mičánkova stáj ještě vůz Renault Clio RS, v němž se za volantem budou střídat Josef Šmarda, Tomáš Bugner a ve své závodní premiéře na českých okruzích také sedmnáctiletý Tomáš Mičánek. Ten startuje už druhou sezonu pouze v seriálu VW Polo Cup a řád této soutěže jezdcům nedovoluje starty v jiných závodech. Pro brněnský Epilog ale dostal Tomáš Mičánek od ADAC výjimku. Za týden na něj čeká poslední závod letošní sezony ve VW Polo Cupu na okruhu v Hockenheimu.

Fotogalerie

  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 1
  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 2
  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 3
  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 4
  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 5
  • Mičánkovi s Jermanem chybí krůček k titulu: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.