Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2

Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: titulní fotka Volání krve se ozvalo v úřadujícím mistru České republiky ve vytrvalostních závodech na okruzích, Jiřím Mičánkovi. Jeho táta dosáhl pětadvacet titulů mistra republiky, z toho závěrečnou část v otevřených plackách na okruzích, ale i do vrchu.

Třiadvacetiletý brněnský jezdec Jiří Mičánek sice začínal ve formulových vozech, kde také dosáhl na první titul. Potom ale přesedlal za volant cestovních vozů Porsche, kde nejen v domácím šampionátu, ale také v německém seriálu Porsche Carrera Cupu a Super Sport Cup zažil zatím svoje nejskvělejší okamžiky kariéry.

V přestávce mezi závody domácího šampionátu si Jirka Mičánek vyzkoušel návrat za volant otevřeného závodního vozu Picchio LMP 2/SR2 stáje MP prototipi corse brněnského jezdce Michala Pavlíka.

„Vyzkoušel jsem si vůz, ve kterém jsem nikdy nejel. Byl to pro mě nezvyk. Auta Porsche a Picchio jsou úplně rozdílné, spíš se blíží k řízení formulového vozu, ale placka váží pouze 750 kg, proto se s ní dá brzdit mnohem později před zatáčkou a rychleji projíždět zatáčky. Po dlouhé době mi opět foukalo na hlavu,“ tvrdil po svezení na Masarykově okruhu Jiří Mičánek. Časy v průjezdu na jedno kolo dosahoval zhruba na stejné úrovni jako se špičkovým vozem jeho stáje Porsche GT3 RSR.

Uplatnění tohoto prototypu je například v italském okruhovém mistrovství CIP (Campionato Italiano Prototipi). „Nevylučuji s Michalem spolupráci do budoucna. Případně i s tím, že bych startoval právě v italském šampionátu. Hlavně jsem rád, že mi Michal nabídl svezení v tak rychlém voze, což mě láká,“ dodal Jiří Mičánek.

Po přestávce na Mičánka čeká v mistrovství České republiky 7. a 8. srpna další pokračování v Mostě.

Zdroj: www.micanekmo­torsport.cz

Fotogalerie

  • Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: fotka 1
  • Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: fotka 2
  • Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: fotka 3
  • Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: fotka 4
  • Mičánek testoval prototyp PICCHIO LMP2: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
LMP2??? mates3 07.07.2010  01:08
Vstoupit do diskuse ›