MG Zero Concept: MG se vrací! …???

MG Zero Concept: MG se vrací! …???: titulní fotka Na autosalonu v Pekingu čínský majitel sportovní značky MG představil v Evropě navrženou studii Zero. Začne MG skutečně od nuly znova?

Příběh tradiční britské sportovní značky MG je v automobilovém průmyslu jeden z těch smutnějších. Poté, co BMW usoudilo, že nemá smysl skupinu MG-Rover zachraňovat, ponechalo si značku Rover a výrobní závod v Longbridge a značku MG ponechalo svému osudu. Snaha o její oživení vedla k vytvoření širkého portfolia sportovních aut postavených na bázi tehdejších (bohužel už dost letitých) sériových roverů, ale úspěch se bohužel opět nedostavil a továrna své brány zavřela. Neslavný konec završuje sporadická výroba modernizovaného roadsteru MG F.

Teď by se ale mohlo blýskat na lepší časy. MG totiž na autosalonu Pekingu představil koncept malého, čtyřmetrového hatchbacku Zero, jehož styling vytvořilo birminghamské designcentrum, vedené Antohonym Willamsem. Design to rozhodně není špatný a takovéhle stylové malé auto by mohlo pomoci postavit MG znovu na nohy. Bohužel tisková zpráva neříká nic o dynamických ambicích zřejmě budoucího nosného modelu značky, zato slibuje tu nejmodernější výbavu a hi-tech materiály. V B segmentu? Uvidíme, každopádně držíme palce, ať to MG pod čínským vedením vyjde.

Fotogalerie

  • MG Zero Concept: MG se vrací! …???: fotka 1
  • MG Zero Concept: MG se vrací! …???: fotka 2
  • MG Zero Concept: MG se vrací! …???: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 17937 | Zobrazit seznam všech anket