MG TF dostane nástupce s motorem vpředu

MG TF dostane nástupce s motorem vpředu: titulní fotka Britský roadster MG TF s motorem uprostřed údajně dostane nástupce s tradiční koncepcí, který veškeré tradice značky nabourá nabídkou pohonných jednotek. Vedle zážehového motoru má být k dispozici i turbodiesel a hybrid.

V Longbridge, domově značky MG, se podle neoficiálních informací naplno pracuje na vývoji nástupce modelu TF, který je vlastně pouhou modernizací modelu F, jehož premiéra se odehrála již v roce 1995.

Podle britského magazínu Auto Express inženýři automobilky původně vyvíjeli nový model s motorem před zadní nápravou, který by navázal na současný TF, ale čínský majitel zadal vývoj zcela nového vozu s motorem vpředu. Ten by měl svou koncepcí navázat na tradiční modely MGB a z něj odvozený MG RV8 vyráběný v letech 1992 až 1995.

Britský magazín také uvádí, že paleta pohonných jednotek pro nový roadster MG bude obsahovat turbodiesel od koncernu GM, zážehový vidlicový šestiválec a hybridní systém podobný tomu v Hondě CR-Z.

Nového roadsteru MG se údajně dočkáme v roce 2013. Ještě předtím vyrazí na britské silnice slibně vypadající model MG6. Po něm se má představit malý model MG3, který má být ve Velké Británii konkurencí například i pro Škodu Fabia.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket