Mercedes-Benz Sprinter Grand Edition: nejluxusnější dodávka na světě?

Mercedes-Benz Sprinter Grand Edition: nejluxusnější dodávka na světě?: titulní fotka Jestli bude někdy dělat Maybach dodávky, budou vypadat asi nějak takhle. Prodejce mercedesů na Manhattanu připravil speciální verzi dodávkového modelu Sprinter s cenovkou... 190 000 dolarů!

Pro potřeby své bohaté manhattanské klientely připravil autorizovaný prodejce Mercedesu, sídlící na Park Avenue, superluxusní osobní verzi dodávky Sprinter.

A co všechno najdete uvnitř? Všechno. Satelitní rádio, vysokorychlostní wi-fi internet, televizi, 32" obrazovku, high-endové audio a speciální klimatizaci. Řidič a spolujezdec mají vyhřívaná sedadla s masážní funkcí. Jak můžete vidět na fotce, v interiéru se to luxusními materiály jen hemží – kožené čalounění, dřevěné dekory, lesklý černý piano lak a speciální roletky v oknech. Prodejce uvádí, že luxus na palubě překonává zvyklosti soukromých tryskáčů.

Není divu – provedené změny vyšroubovaly cenu na 190 000 dolarů, přičemž základního sprintera lze v Americe pořídit za 40 tisíc. Jen pro zajímavost – za 190 000 euro se dá v Americe koupit třeba SLS AMG (a ještě vám 7 tisíc dolarů zbude).

Vůz je poháněn třílitrovým naftovým šestiválcem o výkonu 190 k (140 kW) a točivém momentu 440 Nm. Prodejce sice neuvádí, kolik aut má v plánu připravit, ale nezapomněl se pochlubit, že už prodal čtyři kusy.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz Sprinter Grand Edition: nejluxusnější dodávka na světě?: fotka 1
  • Mercedes-Benz Sprinter Grand Edition: nejluxusnější dodávka na světě?: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.