Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc

Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: titulní fotka Tradiční úpravce vozů ze Stuttgartu si tentokrát posvítil na nové CLS a nezůstalo pouze u exteriéru.

Mercedes a Kicherer je osvědčené spojení, které funguje již skoro 12 let a navzdory barvě nejnovějšího výtvoru to s jejich společnou budoucností nevypadá nijak černě. Kicherer vždy upravoval s citem a jemně a neuchyloval se k extrémním formám tuningu, čehož důkazem je ostatně i nejnovější CLS Edition Black.

Tedy já příznivcem matné černě rozhodně nejsem a udělat toto někdo předchozí generaci CLS, pravděpodobně bych viděl rudě, ale u té současné budiž… Koneckonců, ať si rozhodne každý soudruh sám.

Jako základ tuningu posloužil Mercedes CLS 500 a jak jsem již zmínil v perexu, rozhodně nezůstalo jen u překabátění auta do tolik módního matu. 5,5 litrová přeplňovaná V8 dostala vitamínky (možná spíš byty $5$) do řídící jednotky a nový sportovní výfuk, čímž Kicherer získal výsledných 469 k (345 kW) a 690 Nm.

To je oproti standardním hodnotám 300 kw a 600 Nm docela solidní posun. Žádná oficiální jízdní data sice nebyla zveřejněna, ale lze určitě očekávat nějakou tu desetinku dolů ve zrychlení. O zpomalení splašeného stáda pod kapotou se postarají posílené brzdy se šesti pístky na předních a se čtyřmi na zadních kolech. Kicherer slibuje i lepší odezvu na plyn oproti tovární CLS 500.

Tam kde je matná černá folie, bývá obvykle i nějaký ten karbon a tento případ není výjimkou. Bohužel, zde jsou všechny karbonové části viditelné na fotkách jenom „falešný jakožekarbon“ . Alespoň že 20“ kola RS-1 jsou poctivá a ručně montovaná přímo u kichereru. Tak co vy na to? Pořídili byste CLS tento tuningový balíček?

Tomáš Vavrečka

Fotogalerie

  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 1
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 2
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 3
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 4
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 5
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 6
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 7
  • Kicherer CLS 500 Edition Black: Matně černé koně navíc: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
cls 500 Guess 13.07.2011  17:58
Vstoupit do diskuse ›