Nový Mercedes-Benz třídy A: první skica

Nový Mercedes-Benz třídy A: první skica: titulní fotka Máme tu první obrázek slibovaného nového, mnohem sportovnějšího áčka od Mercedesu.

Počátkem února jsme v článku Mercedes má velké plány s chystaným kompaktním modelem probírali budoucnost stuttgartské třídy A, která se zdá být zářná a velkolepá. Áčko totiž přestane být nafouklým bonbonem.

Má se přikrčit k zemi a mezi lidi by mělo vyrazit nejen jeho hatchback, ale též coby shooting break a kupé. To vše proto, aby byl kompaktní mercedes vyrovnanějším soupeřem konkurenci od Audi, Lexusu, Infiniti, Alfy Romeo a dost možná i jedničkovému BMW. Zůstane sice předokolkou, ale bude pojatý mnohem sportovněji, než tomu bylo doposud.

Že to nebyly plané řeči odhaluje první skica. Ta odhaluje nízkou, dynamickou siluetu třídveřového modelu a agresivně stylizovanou příď, na níž si Mercedes opět neodpustil divočinu v podobě netradičně stylizovaných předních světlometů. Takže zatím je to rozhodně na dobré cestě.

Díky novému spojenectví s Renaultem by auto mělo využívat francouzské motory v kompaktní třídě běžných variant, počítá se ale také s AMG verzí, která dostane dvoulitrové turbo o výkonu kolem 320 koní.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
První skica? Necro 19.03.2011  21:07
h zh 16.03.2011  10:04
Vstoupit do diskuse ›