Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy

Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: titulní fotka Mercedes-Benz uvádí své roadstery s pevnou skládací střechou ve speciálních sériích. Větší SL se představuje ve verzi Night Edition a SLK nastupuje v provedení Grand Edition.

Obě nové verze dvoumístných Mercedesů sázejí na rozšíření standardní výbavy a stylistické prvky, které mají zvýšit jejich exkluzivitu. Podle tiskových materiálů automobilky má být SL Night Edition a SLK Grand Edition k dispozici s kteroukoliv pohonnou jednotkou z nabídky motorů těchto modelů.

Mercedes-Benz SL Night Edition se od svých méně exkluzivních příbuzných odliší svým metalickým černým lakem karoserie a 19palcovými litými koly AMG s pěti dvojitými paprsky. K méně viditelným specialitám patří přední brzdové třmeny ve stříbrné barvě s logy Mercedes-Benz nebo zatmavené kryty předních i zadních světlometů.

V interiéru doplňují čalounění černou kůží nappa leštěné chromové doplňky a řidič i jeho spolujezdec sedí v nově navržených sedadlech. Součástí standardní výbavy je systém AIRSCARF, který je integrován do opěradel předních sedadel a otvory v nich přivádí teplý vzduch ke krkům cestujících.

Mercedes-Benz SLK Grand Edition má na své karoserii stylový šedý lak a stojí na 18palcových litých kolech. K dalším stylovým úpravám jeho exteriéru patří výdechy na kapotě ve stříbrné barvě a zatmavené přední světlomety.

Posádka je usazena v nově navržených sedadlech, která jsou čalouněna šedou kůží. Ve stejném odstínu je i část čalounění výplní dveří. I menší SLK je standardně vybaven systémem AIRSCARF.

Zájemci o tato speciální vydání Mercedesů je mohou již objednávat u svých prodejců. V závislosti na motorizaci se příplatek za Night Edition u SL pohybuje od 3700 do 5200 Euro (zhruba 98.000 až 137.000,– Kč) a u SLK od 2300 do 3500 Euro (přibližně 61.000 až 92.500,– Kč) za Grand Edition. Tyto ceny platí pro německý trh a jsou včetně DPH.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 1
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 2
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 3
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 4
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 5
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 6
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 7
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 8
  • Mercedes-Benz SL Night Edition a SLK Grand Edition: stylové hvězdy: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
SL je nadhera Carlsson 12.01.2010  17:32
Vstoupit do diskuse ›