Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák

Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: titulní fotka V Německu tuning stále kvete a nevyhýbá se ani luxusním limuzínám. U IMSA přetvořili k obrazu svému S-Klasse v už tak dost ostré specifikaci.

Mercedes-Benz S 63 AMG generace W222 je stále důstojným, ale také pořádně výkonným luxusním sedanem. Vždyť jeho vidlicový osmiválec 5,5 l se dvěma turby dává v sérii více než pěkných 585 koní (430 kW) a 900 N.m. Jenže německým tunerům od IMSA tohle rozhodně nestačí. Turba dostala nový, větší a výkonnější mezichladič stlačeného vzduchu a pochopitelně měli dost práce i programátoři, kteří se postarali o nový software řídicí jednotky.

A výsledek? Z motoru se těmito modifikacemi podařilo vykouzlit 720 koní (530 kW) a 1080 N.m. To je dvacetiprocentní nárůst. Příval newtonmetrů ale i tak krotí elektronika. Označení IMSA S 63L 4M dává tušit dlouhý rozvor a pohon všech kol. Dynamické parametry tuner neuvádí, sériový model sprintuje z klidu na stovku během čtyř vteřin a ve 250 km/h mu zatne tipec omezovač. Akceleraci bude mít vytuněné esko určitě o nějakou tu desetinku lepší… Na první pohled se ovšem od svých sériových sourozenců moc neliší. Jistě, karoserie dostala pár karbonových doplňků: lízátko na přední nárazník, nástavce prahů na boky (ty jsou, pravda, trochu výraznější) a vzadu najdeme difuzor a malé křidélko na víku kufru. Toť vlastně vše.

Auto má i nový výfuk s docela zajímavě tvarovanou dvojicí koncovek vyrobených z jediného kusu hliníku. Jezdí na kolech o průměru 21 palců s deseti dvojitými paprsky. Vpředu jsou obuta do pneumatik rozměrů 255/35, vzadu 295/30. Limuzína přece musí dobře sedět na silnici, takže pořádné pryžové válce jsou nutností. Do interiéru si zákazník může navymýšlet, co chce, i když si jeho fotky nechal úpravce pro sebe. Čalounění kůží nebo umělým semišem, případně kombinací obojího, je libo obložení z uhlíkových kompozitů, nebo má klient raději pravé dřevo?

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: fotka 1
  • Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: fotka 2
  • Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: fotka 3
  • Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: fotka 4
  • Mercedes-Benz S 63 AMG od IMSA: Diskrétní silák: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.