Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu

Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: titulní fotka Ano, čtete správně - sochu. Tentokrát jde o čisté umění.

Hvězdou stánku Mercedesu v Detroitu není kabriolet třídy E, jak by se mohlo zdát. Kdepak. O hodně více přitahuje pohledy kolemjdoucích koncept, nebo přesněji socha, kterou automobilka na svém stánku vystavila.

Nejde prý o předobraz žádného z budoucích modelů (i když kuloáry se šíří šeptanda o příštím CLS), jde jen a pouze o umění. Skulptura má vyjadřovat základní hodnoty automobilky – vyspělé technologie, kvalitu, jemnou krásu, styl, dynamiku a schopnost přinášet inovace již po více než 100 let. Pohled na sochu může připomínat ledasco. Sněhovou závěj, písečnou dunu, horkou lávu nebo rtuť, ze které jakoby automobil vyvstával (hej, taky jste si vzpomněli na Terminátora 2?). Podle svých tvůrců byla navržena v souladu s přírodními tvary a zákonitostmi fyziky – auto se tedy zdá být velmi aerodynamické a přitom nízké, což zlepšuje chování v zatáčkách.

Mercedes-Benz je jednou z mála automobilek, které dokážou jít daleko za hranice běžného automobilového designu, což potvrzují i slova šéfa designu, Gordena Wagenera. „Pro nás znamená automobilový design vytváření smyslných, uměleckých a estetických děl.“ Skulptura, kterou vidíte v galerii je natřená stříbrnou barvou Alubeam, která díky hře světel a stínů dokonale dotváří dojem jakoby živé, organické struktury. Samozřejmě, použití tohoto odstínu má i hlubší smysl – Mercedes tím ukazuje, že nezapomíná na svá dávná slavná vítězství, ví ale přesně kde je nyní a kam směřuje, což dává příslib stálého vývoje nových a nových technologií a techniky. Hliněná socha vznikla jako projekt spolupráce pěti světových designérských center Mercedesu (najdeme je v Německu, Itálii, USA, Číně a Japonsku). Líbí se vám tak jako nám?

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 1
  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 2
  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 3
  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 4
  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 5
  • Mercedes-Benz Rising Car: designéři vytvořili opravdu pěknou sochu: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Nádhera staňa 12.01.2010  18:17
re: pekné Riki_12 12.01.2010  17:28
Pěkné TeeJay 12.01.2010  08:49
Vstoupit do diskuse ›