Mercedes-Benz předvádí hodinky pro komunikaci s autem

Mercedes-Benz předvádí hodinky pro komunikaci s autem: titulní fotka Mercedes-Benz se snaží vytvořit těsnější pouto mezi řidičem a vozem díky online komunikaci přes hodinky.

Nová technika ve vozech přichází téměř každým týdnem a s neustálým rozvojem té komunikační se začíná zlepšovat i situace, kdy víte o svém voze vše. Placené sledovací aplikace, které každému dokáží poskytovat informace přes sms, jsou již značně zastaralé díky komunikaci vozů přes internet, a tak Mercedes přichází s novinkou – komunikací přes hodinky. Když je možné mít v hodinkách GPS, tak proč ne přísun informací o autě?

To je teď možné díky vytvořené alianci Mercedesu s firmou Pebble Technology sídlící v Silicon Valley, která tyto hodinky vyvinula. Hodinky se připojují k již existující aplikaci Mercedesu Digital DriveStyle a slouží jako přijímač a vysílač všech možných informací.

V případě, že řidič není ve voze, tak si přesto může prohlížet důležité informace jako například zbývající množství paliva, zdali je vůz uzamčen nebo třeba jeho polohu. Za volantem hodinky slouží jako výstražný systém před aktuálními nebezpečími pomocí existující Car-2-Car technologie, jako je třeba nehoda v cestě, práce na silnici nebo odstavené vozidlo u kraje komunikace. Upozornění je řidiči předáno jednoduše vibracemi hodinek.

Navíc je možné využít tři programovatelná tlačítka na hodinkách pro nastavení aktivace oblíbených funkcí z aplikace Digital DriveStyle jako třeba hlášení nebezpečí nebo ukázání dopravní situace v okolí vozu. Mercedes spolu s Pebble Technology se chystá hodinky představit 6. ledna na výstavě 2014 Consumer Electronics Show v Las Vegas.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.