Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon

Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: titulní fotka Velké SUV Mercedes-Benz GL není právě nejčastějším objektem zájmu úpravců, ale když už se do něj pustí známá firma jako je Carlsson, tak se můžeme těšit na kvalitní výsledek.

Carlsson představil upravený Mercedes-Benz GL již na letošním autosalonu v Ženevě, jenže tehdy se jednalo o exkluzivitu, která měla vzniknout pouze v 20 kusech. Nyní si připravil balíček úprav, který má být k dispozici bez početních omezení.

Specialista na Mercedesy začíná s úpravami vzhledu, které se ukrývají pod označením RS-Kit. Karoserie GL se dočká nové masky chladiče, dvou výrazných vyboulenin na kapotě, nového předního nárazníku, rozšíření blatníků, nástavců prahů a upraveného zadního nárazníku.

Carlsson má pro GL připraveny i změny v osvětlení a v předním spoilerů mají své místo nová světla pro denní svícení ze světelných diod. K pozměnění vzhledu přispívá na opačném konci vozu i dvojice nových oválných koncovek výfuku.

Na své si zde přijdou i zájemci o vyšší výkon. Pro GL 500 je připraven kit CK50, který zvýší výkon 5,5litrového osmiválec z 388 koní (285 kW) na 435 koní (320 kW). Zároveň se zvýšením samozřejmě vzrůstá i hodnota točivého momentu, která povyskočí z 530 Nm na rovných 600 Nm.

K dispozici je i zvyšování výkonu pro vznětové agregáty. Osmiválcový GL 420 CDI má sériový výkon 306 koní (225 kW), který u Carlssonu zvýší na 354 koní (225 kW). Zkrátka nepřijde ani šestiválcový GL 320 CDI, u nějž úpravce nabízí zvýšení výkonu z 224 koní (165 kW) na 269 koní (198 kW). Točivý moment menšího turbodieselu vzrůstá z 510 Nm na 612 Nm.

Sadou karosářských dílů a zvyšováním výkonu ovšem výčet úprav, které Carlsson nabízí nekončí. K dispozici je totiž i elektronika s označením C-Tronic® , která umí zajistit snížení odpružení Airmatic o 30 mm. Aby byl tuning kompletní, nemohou chybět nová litá kola a Carlsson nabízí sadu 22palcových disků.

Fotogalerie

 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 1
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 2
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 3
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 4
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 5
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 6
 • Mercedes-Benz GL: agresivní výraz a vyšší výkon: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
To áno %DOUBLE M 04.08.2009  13:19
Vstoupit do diskuse ›