Mercedes-Benz E500: Lorinser zatím jen se skicou

Mercedes-Benz E500: Lorinser zatím jen se skicou: titulní fotka Nový Mercedes-Benz třídy E je u úpravců strojů s třícípou hvězdou na kapotě skutečně v kurzu, což dokazuje i společnost Lorinser, která se na své zákazníky snaží prozatím udělat dojem skicou a informacemi o výkonech.

Stejně jako ve společnostech Brabus a Kicherer, jejichž úpravy nové třídy E již spatřili světlo světa, se i u Lorinseru nejprve pustí do nejvýkonnějšího provedení s označením E500, jemuž pod kapotou pracuje zážehový osmiválec o objemu 5,5 litru s výkonem 388 koní (285 kW) a točivým momentem 530 Nm.

Specialisté od Lorinseru si pro tento osmiválec připravují nové vačkové hřídele, přepracovaný výfukový systém a přeprogramování řídící jednotky. Výsledkem těchto úprav se má stát výkon 435 koní (320 kW) a točivý moment 570 Nm. Díky této síle a demontáži omezovače se má hodnota maximální rychlosti pohybovat okolo 280 km/h.

Lorinser slibuje snížený sportovní podvozek a samozřejmě nebudou chybět ani nová litá kola. Karoserie dostane aerodynamický paket, obsahující nový přední nárazník, masku chladiče ve stylu sportovních modelů, přední blatníky s výdechy za koly, nástavce prahů, nový zadní nárazník a spoilery nad zadní okno a víko zavazadlového prostoru.

Kompletní nabídka úprav pro E500 má být k dispozici na přelomu dubna a května. Později mají následovat i úpravy verzí, k jejichž pohonu slouží přeplňované vznětové agregáty.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz E500: Lorinser zatím jen se skicou: fotka 1
  • Mercedes-Benz E500: Lorinser zatím jen se skicou: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
. %Horways 31.03.2009  19:02
Vstoupit do diskuse ›